MoonFace Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1896

Sziasztok!

 

Már megint az a fogyasztás... Én amikor megvettem kipróbáltam frankóra. Ott van benne a fogyasztásmérő, miért nem játszotok vele egy kicsit?

Én játszottam egy olyat, hogy a reggeli hidegben elindítottam, rögtön lenulláztam, aztán elmentem vele dolgozni a jelentős 4km-re lévő munkahelyemre. Az eredmény olyan 8 körül volt (kisváros, kevés lámpa, nincs dugó, öreguras stílusban), de az jobban megmaradt, hogy az út elején mutatott 16.6-ot is...

Aztán csináltam olyat is, hogy felmentem az autópályára, nulláztam, aztán mentem 130-al - ez 40km-re pont 6.5-et adott...

...ahogy országúton használom (100-110) az meg tipikusan 5.5-5.8-as átlagra jön ki tankolásokkor. Ennél több engem nem érdekel, tudom mi mennyi, észreveszem ha hirtelen megváltozik és érdemes utánajárni a miértnek...

 

...viszont tegnap valahogy úgy parkolt mellém egy kombi Astra, hogy a két autó vége pont egyvonalban volt. Namost nem az a legnagyobb autó, de a Jazz első lökhárítója pont ott kezdődött, ahol az Opel szélvédője (épp egy motorháznyival volt hosszabb, csak ez a fogalom a Jazz-nél értelmezhetetlen)! Akaratlanul is az jutott az eszembe: ha nem lenne benne ülés, vajon bele lehetne-e tenni a Jazz-t? :-)

 

Remélem a hosszú hétvégén azért mindenki megtekeri a főtengelyt rendesen! Én rászánok egy tank benzint...