Blanchelor Creative Commons License 2005.03.09 0 0 10297

Kedves Gábor,

A problémám a következő: 30 éves vagyok, 2 éve nem szoptatok, de még mindig van 1-1 csepp tej a mellemben, ha megnyomom. Októberben a nőgyógyászom elküldött vérvételre, ahol prolaktint néztek, az orvosom telefonon közölte, hogy a megadott értékhatáron belül van. Tavaly január óta próbálok teherbe esni, ez decemberben 7 hetesen vetéléssel végződött, az uh-on 9 mm-es petezsák volt látható és az orvos azt mondta szikhólyag nem található. A ciklusaim 26 naposak, a mentruáció 3-4 napig tart (szülés előtt ez 28 napos volt és 5 napos vérzés). Tudom, a hőmérsékleti görbe elavult módszer, de azért én  csinálom, a ciklus második felében az ébredési hőmérséklet soha nem emelkedik 37 fokra vagy afölé (36,6 az alaphőmérsékletem). Múlt hónapban felemelkedett, viszont előtte  nem volt visszaesés és az együttlétek ellenére természetesen nem lettem terhes.

Azt szeretném kérdezni, mi okozhatja a tejtermelődést és hogy nem megfelelő az ébredési hőmérséklet, ha a prolaktin tényleg a megadott határértéken belül mozog (az eredményt nem láttam). A barátcserje (agnus castus) alapanyagú homeopátiás és más szerekről , valamint a ciklus első felében szedett napi 100 mgE vitaminról mi a véleményed? Valóban pozitívan befolyásolják a hormonháztartást?

Válaszodat előre is köszönöm:

Blanchelor