bp0414 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 309
Hallgattam a Kossuth rádió Napközben műsorát (tegnap de.). A lényeg, hogy felhívták a figyelmet egy régi KPM rendeletre, miszerint a „két lapos” forgalmi engedélyek ez év dec. 31.-én lejár és 2006. jan. 01-től érvénytelenek. Tehát mindenkinek, akinek ilyene van, az cserélheti ki. Ár 6000.-, + 6000.- a Törzskönyv és a franc sem tudja, hogy mennyi a törzskönyvhöz most az eredetvizsgálat. Nekem van egy öreg autóm (OFF Ford) és kalkulációm szerint az akció némi idegbajjal és

~ 35000.-Ft-tal fog járni. A forgalmim (műszakim) 2006. áprilisban jár le és a cserével rögtön elveszítek egy hosszabbítást (műszaki kockát, ami az okmány árából levezetve kockánként + 2000.-).

Egész műsor alatt nem sikerült egy Okoskát találni a szép nagy minisztériumban, aki tudott volna valamit mondani a dologról. Az autóklub jogásza szerint több mint 200 000 db. Autót és tulajdonost fog a dolog agyilag és pénzügyileg megviselni. A „hivatalok” meg nagyot kaszálnak. Én, pl. úgy tudtam, hogy a törzskönyvet csak eladáshoz kell kiváltani.