Sihuhu Creative Commons License 2005.02.18 0 0 14110
Ugyanezt tapasztalom kétütemű (2T) Wartburggal. Azóta rájöttem, hogy a szagát nem bírják a mögöttem haladók, és inkább veszélyes előzésekbe kezdenek. Sajnos a MOL használt, 4T-nek készített motorolajakat javít fel és keveri bele a benzinbe a 2T-seknek. Ha szintetikus olaj lenne benne, akkor senki nem érezné az illatukat. De a MOL így szabadul meg - szabadult meg, mikor még sok volt a 2T - a használt és környezetveszélyes olajtól.

Éppen egy Thaliával volt furcsa esetem még a nyár végén. Lepsény előtt a 70-esen van egy hosszú belátható egyenes szakasz. Esett az eső és már besötétedett, elöttem egy Thália cammogott 70-el - nem értem, hogy miért.... Én elkezdtem előzni úgy 90-el tartva egy normális utazósebességet. Mikor a Thália mellé értem, a pali nem engedett el, elkezdett gyorsítani. Ez így ment 110-ig, amikor meguntam a veszélyes helyzetet beletaposva a pedálva. Jól karbantartott és nem kopott 2T Wartburg tud menni 130-140-el simán. Mi szüksége volt neki erre. Tudvalevő, hogy a Thalia nem említhető egy lapon egy több mint 30 éves konstrukcióval.

Zsolt
Előzmény: stones (14105)