boborján Creative Commons License 2005.02.18 0 0 17447
Ahogy Columbo mondaná,még egy kérdés:

miért van az,hogy sok ismerősöm,aki 160GB-os vinyót vesz,azt tapasztalja,hogy az XP csak 131GB-t lát belőle?(Vagy ekörül)

Nekem is ez a helyzet,és ha PM-el megcsinálom a vinyót,akkor az utolsó 30 GB-bár használhatóvá válik-,
"tönkremegy" idővel,bad sectort nem talál egy progi sem,viszont az itt tárolt adatok
olvashatatlanná válnak.(Feltételezem,nem FIZIKAILAG,hanem csak LOGIKAILAG sérül a partíció)-de MIÉRT?!?!És miért nem szar azonnal,miért csak egy nap vagy épp két hét után válik használhatatlanná?
Pontosítva:Ilyenkor a 30GB-ból csak pár száz-tíz(mikor hogy) megát lát szabadon,annak ellenére,hogy valójában csak kb.2GB-nyi adat van a partíción.
A sérült fájlok megnyitásakor egyébként egy dos-os ablak nyílik fel egy pillanatra,majd el is tűnik.

Win98se-vel,fdisk-kel hibátlanul ment a particionálás,látta mind a 160-at.(csak próbaképp csináltam)
ja,és az UHU is kezelte a 160-at hibátlanul.(szintén próbaképp)




BIOS-ban amúgy látja,hogy 160GB-os,bár tudom,ez nem mérvadó .

Vagy egyszerűen szar az XP kötetkezelése,és nyugodjak bele?
Vagy az alaplapom?De akkor win98 v. UHU miért jó?:-((


p.s.:tegnap újra kellett raknom vindózkát,pm8.0-val megint megcsináltam azt a bizonyos 30gigát,kíváncsian várom,mikor jelentkezik a probléma.
Igazából most épp jónak tűnik,de nem merek azon a partíción semmi fontosat sem tárolni,mert előzőleg eléggé ráb@sztam vele.
Ja és kaptam vmi linuxos progit,ami állítólag rendbe tud szedni ilyen "szétesett" partíciós táblát,akár adatveszteség nélkül is,de nem segített.A prg nevét nem tudom,a linuxhoz hülye vagyok,nem is én raktam fel magát a programot,hanem aki adta.

bocs,ha hosszú voltam,de nagyon szeretnék erre vmi megoldást

SP1,SP2 sem segített