standby Creative Commons License 2005.02.04 0 0 32

hello,,

 

bar kicsit le van ulve a topik, remelem azert valaki tud majd segiteni...

 

a problemam a kovetkezo. van egy autom, amit tavaly januarban sikerult megolnom. kikonyokolt a hajtokar. kb tavaly augusztus-szeptember kornyeken osszejott a penz, hogy megcsinaltassam.

itt a forumon kinalt az egyik srac egy tipusazonos motorblokkot. megbeszeltem vele a reszleteket, es megcsinalta nekem az autot. elotte felhivtam az okmanyirodat, amelyben utana erdeklodtem a szukseges papirugyeknek, hogy megis mikre lesz majd szuksegem.

azt mondtak, hogy kell a forgalmim, a torzskonyv es az adasveteli szerzodes a motorrol. kozoltem veluk, hogy ezt a motort (allitolag) nemetorszagbol hozta akitol vettem, kell-e errol nekem valami bizonylatot kernem?

azt mondtak nem.

egeszen par hettel ezelottig, amikor ismet osszejott a penz, hogy az idokozben felhalmozodott biztositasi hatralekomat kifizessem, ugyanis akkor az okmanyirodabol elhajtottak a halal f*szara azzal, hogy nincs semmilyen igazolo okmanyom a motor eredeterol, marpedig nekik az kell, hogy tudjak nem-e lopott...

felhivtam a johnyt aki csinalta az autot, aki azt mondta, hogy neki nincs ilyen jellegu papirja a motorrol, mert o is ugy tudta, hogy ilyenekre nincs szukseg.

kezdem magam ugy erezni, mint akit csunyan atpakoltak a palankon.

mivel ez a motorcsere mar az eu-ba lepes utan tortent, kell valami vampapir egytalan ahhoz, hogy behozzon valaki egy motort az orszagba?

az okmanyirodanak mit szamit, hogy akitol vettem a motort, az honnan vette?

ha valami bibi van vele, akkor az ugyis az eredetvizsgan derul ki nem?

az eredetvizsgalaton az allitolagos kulfoldi motorblokkrol csak azt tudjak megallapitani, hogy nincs atutve / lekaparva / mittomenmicsinalva a motorszam nem?

az, hogy lopott-e az - ha tenyleg kuldoldi - ilyen esetben kiderul, vagy sem?

 

nagyjabol ennyi lenne a problemam.

pliz valaszoljatok, mert fontos lenne!

thy