b_k Creative Commons License 2005.01.24 0 0 141
Szia Otto! Egyszer voltam ilyen edénybemutatón. A kaja nem volt rossz, de az üzletkötő… Az egész előadásának az volt a végkövetkeztetése, hogy ha nem Zepterben készül az étel, akkor meghalok gyomorrákban. A vastag alj tényleg fontos, elismerem (egyenletes hőeloszlás, stb). Nekem is vannak kiváló vastag aljú, jó súlyos fazekaim (kb 6-10 ezer Ft/db). Ja, hogy nem lehet egymásra tenni őket? Számolja már ki valaki, hogy hány köbméter gáz ára az a cirka 2-300 ezer forint, amibe a Zepter edénykészlet kerül? Hány év alatt takarítom meg Zepter edénnyel ezt az összeget? Én ugyan nem főzök többfogásos vacsorát minden hétköznap (van hogy csak egy tükörtojást vagy borsófőzeléket dobok össze, stb), de hétvégén 2-3 lángon is főzök egyszerre (vagy a sütő megy). Az egyszerűség kedvéért vegyünk átlag napi 1 óra főzést. Ha a két 1200 W-os lángot használom, ezzel elfogyasztok 2-szer kb 0,15 m3 (azaz 0,3 m3) gázt. Ha 2 egymásra rakott Zepter edényt használok egy lángon (bár nem teljesen pontos, hiszen kétszer annyi ételhez azért több energia kell, de az egyszerűség kedvéért felezem) 0.15 m3-t. Ezzel naponta megtakarítok 0,15 m3-t, azaz 8 forintot. Vagyis 37500 nap (azaz kb. 100 év) alatt már nullán van a 300 ezer forintos befektetésem. Ez az egész nem baj, csak rajtam kívül mindenki hasraesett a dumától, hogy ezzel mennyivel gazgaságosabb a főzés. Volt valami fantasztikus fedő is, amellyel 20 perc alatt megfől a marhapörkölt. Nem bírtam ki, hogy ne teszteljem a 8 ezer forintos új kuktámat. Elég volt 30 perc. Több tízezer forintba kerülő fedő, kemény 10 perc miatt. Az idő pénz, de ennyi? Az egészséges életmódhoz pedig annyit, hogy nem attól az egy kanál zsírtól/olajtól/vajtól/stb fog elhízni az ember, amit a hús alá tesz. Süthetem én zsiradék nélkül a húst, ha utána felzabálok egy literes dobozos jégkrémet. Ha pedig amúgy normálisan táplálkozom, akkor az a pár gramm zsír belefér. (Nem hiszem, hogy az a heti egy szalonnás rántotta éveket rövidítene az életemen.) Még annyit, hogy én a Tefal serpenyőkön is hülyét kapok attól a piros hőjelző vackoktól a közepén. 5 évig főztem magamra, 6 éve főzök a családra, ennyi idő után vagy van rutin, van nincs... Üdv, K.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (137)