Imhoteph Creative Commons License 2005.01.04 0 0 15450
Üdv guruk, BUÉK mindenkinek! ------- Újév alkalmából új problémával állnék elö :) Néhány hete tapasztalom a CD irómnál (Teac 52x24x52, 1 éves kb), hogy nem olvas be cd-ket. Még gyári cd-ket csak-csak (sblive, motherboard, stb), de az általam vagy mások által irt cd-ket nem. Söt, mitöbb, a saját maga által 16x vagy 24x-esen irt cd-ket sem! Jelenség : beteszem a cd-t, tálca becsuk, ráolvasást elkezdi, villog kicsit, majd elkezd kattogni, kerregni. Mintha a fejet ki akarná húzni a lehetségesnél jobban, és a fogasrúd átugrik 1-1 fogat - de ez csak merö találgatás! Tehát kattog, kerreg, közben intézö fagy, söt, minden ablak. kb 1 perc után gombbal kinyittatom a tálcát, akkor kiadja, és kész. Bár tegnap sikerült a windowst is lefagyasztani. De ez még nem is zavarna, hisz az irót eddig is CSAK irásra használtam, olvasásra van egy -eddig még szuper - Asus 52x-esem. Csakhogy az utóbbi idöben a megirt cd-kkel is baj van. Néhány könyvtár, file nem olvasható. Vittem haza öcsémnek mp3-akat, néhány könyvtár tök szuper, néhány viszont úgy befagyasztja a gépét, hogy reset. Tehát hibásan is ir! (feltételezem ugyanaz a lencse) ----------------- Vettem hát tegnap egy tisztitólemezt. Tudjátok, kis fogkefével a felületén. Betettem, a leirás szerint eljártam, zene megszólalt, tisztitás folyamatban, komplett. Oké. Próba, semmi változás. Érdekes, hogy a tisztitólemezt beolvasta! (mert gondolom gyári). Saját cd-imet nem. Nosza, betettem mégeccer. 30 mp, complete. Semmi eredmény. több cd-mmel is kipróbáltam, amit az olvasó simán 3 mp alatt beolvas, átlag 35x-ösen tud olvasni, ez csak kerreg, kattog, fagy. Utolsó próba képpen befújtam a kis fogkefét ilyen tisztitó folyadékkal, amivel a monitor képernyöjét is szoktam tisztitani. Letöröltem a felesleget, betettem, megpörgettem, kivettem, hagytam száradni az irót fél órát, lemez be. Nagy kattogások után a root-ot beolvasta, de amint egy könyvtárba be akartam lépni, feladta. (itt fagyott le a windows is). ------------------------------- Tanácsokat kérnék, mi lehet? Optika? Tisztitsam meg manuálisan, szétszedéssel? MEchanika? Kukás?