rugo- Creative Commons License 2004.11.19 0 0 486

Titkon biztam abban hogy az e topicon mesélt ügyek kicsit nagyitva és túlozva kerültek előadásra, de...sajnos nem.

Ime az én ügyem:

 

szeptember 24-én törték össze a gépemet (elég alaposan)

rá 8 napra (!) történt meg a kárszemlézés (de a becslő kérte hogy Okt. 6-ot irjak a papirra mert hogy elromlott a számgépe és majd csak 6-án tudja a cuccot megcsinálni...! Gondolom ki van adava hogy a becslést követő nap le kell adni az anyagot.)

2 héttel későbbi érdeklődésemre annyi derült ki hogy a szakértői állásfoglalás szerint GT-m van.

hosszú ideig semmi

közben saját szakállamra, némi zsebekbe dugdosott zsozsóval megtámogatva elindíttattam az autóm javíttatását

1.5 hónappal az eset után a biztosító (asztaldöngetésem hatására) közölte:

a jogalap elbírásláshoz szükséges

1. a károkozó külön nyilatkozata a károkozás elismeréséről (amit már megtett a baleseti bejelentőn - ami okirat ismereteim szerint-)

2. a károkozó gk-t is meg kell szemlézni

 

ejha mondom, 1.5 hónappal az esemény után?! ELég hamar észbekaptak...

 

 

közben az autómat kalapálják...

 

hivom a kárszakértőt hogy mi az ábra a 1 és 2 ponttal?

 

Háááát igen keresem a károkozót, de egyenlőre sajnos nem tudtam felvenni vele a kapcsolatot...

néhány nap múlva: a nyilatkozatot kitöltötte, de sajnos csak az adatait irta rá, újra mennem kell hozzá....

 

És mi van az autó szemlézéssel - kérdezem. Hát az problémás mert közben a járgányt már 2-szer eladták, egyenlőre nem "találják" a legutóbbi adás-vételi szerződést igy nem tudom hol az autó, de mindent elkövetek..... (!)

1 hét múlva újra hívom, erre elmondja ugyan azt mint fentebb (!)

 

AKURVAÉLETBE mondom! (már bocsánat), ha nem hívom akkor semmit (még ennyit sem csinál????)

 

biztosító, asztaldöngetés. Eredmény: megigérik hogy utánanéznek a dolognak (és a kárbecslőnek) és pár nap múlva felhívnak...de igazából sajnálják; amig a nyilatkozat és a károkozó szemlézés nincs meg, teccik tudni a belső szabályok....nem tehetünk semmit....  (!)

 

közben autóm elkészült (egészen szép és jó, meg vagyok vele elégedve), fizetés zsebből....

 

most tartunk 2 hónapnál a káresemény után, igazából egyáltalán nem vagyok megygőződve arról hogy valaha is pénzt látok ezektől a nyamvadékoktól.

 

uff