Gaspar Gabor Creative Commons License 2004.11.18 0 0 654
Az érintett jogán engedtessék meg, hogy hozzászólhassak Fáradt Vándor 2004. X. 31-i megjegyzéséhez:
Kémeri György - saját bevallása szerint - életében egyszer járt csak a kvízklubban, míg S-né Éva az adás előtti beszélgetésünk során jelezte, hogy már több mint fél éve otthagyta a klubot. Jómagam pedig már több mint egy éve nem jártam a Kvízklub háza tájékán s az elmúlt 2-3 évben is mindösszesen csak 2-3-szor jutottam el (sajnos) a Kvízkluba. Ekképpen a játékunkra a kvízklub derby kifejezés számomra enyhe költői túlzásnak tűnik.

De ha már a költői túlzásoknál tartunk .... A sors- és ügydöntő kérdésem a Szép Ilonka költeményben fiktíve szereplő Peterdi házára vonatkozott, aminek köszönhetően el is süllyedtem a föld színéről ...

A kérdés - a nézők számára is leírva - a következőképpen hangzott:
"Hol áll ma a költeményből ismert ősz Peterdi háza?"

míg hozzám a kérdés intonációja a következőképpen jutott el:
" Hol ÁLLNA a költeményből ismert ősz Peterdi háza?"

Az első kérdésre a válasz természetesen az, hogy SEHOL, míg az utóbbira az, hogy a VÉRTES-HEGYSÉGBEN, tekintve, hogy a vers cselekménye ott játszódik.

Épp az effajta félrehallások jövőbeli elkerülése érdekében is lenne jó, ha a játékos az összes kérdést leírva láthatná s nem csupán a multiple choice típusú kérdéseket. Más kérdés persze, hogy ez a játékos perspektivájából kedvező lépés mennyiben befolyásolná a vetélkedő lefolyását (pl. a rövidlátók, távollátók szemszögéből). Mindenesetre még ezzel együtt is a véleményem az, hogy a jelenlegi televíziós kvízjátékok palettáján a Quizfire a legátfogóbb s ugyanakkor legtöbb kérdést felölelő és az egyik legigazságosabb strukturális szisztémával dolgozó, na meg pörgőssége miatt a legizgalmasabb műsor ....
de tovább talán nem is ragozom, hisz akik ezt a topicot látogatják, egyező véleményen lehetnek, nemdebár ? :-)))