frimi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 145

Lehet, hogy kulonc vagyok, de en nem akarom az email szkennelesi opciot hasznalni. Es a 7.0-as verzional ez alapos gondot okozott...

 

Ugyanis meglepodve tapasztaltam a telepites utan, hogy nem tudom megnyitni a levelezomet!!! A zurzavart csak fokozta, hogy a tuzfalam semmi kimeno kapcsolat keresest nem jelzett!!!

 

Teljesen le voltam dobbenve, es elsobb azt gondoltam, hogy feltortek a postafiokot es megvaltoztattak a jelszot. Ugyanis a levelezo opcioi egyebkent valtozatlanok voltak. A szolgaltatohoz valo hozzaferes viszont zavartalannak bizonyult.

 

Kenytelen voltam felhivni az ugyfelszolgalatot. Az o segitsegukkel derult ki, hogy a zavart az AVG 7.0 okozza.

 

Es az uninstallt kovetoen a levelezo ismet hibatlanul mukodott!

 

Ujra telepitettem az AVG-t s most annyiban valtozott a helyzet, hogy a tuzfal jelzett, hogy a gep az AVG szerverrel kivan kapcsolatot letesiteni. (Elsore ilyen jelzes nem is volt egyaltalan!)  Engem szemely szerint kifejezetten idegesitett, hogy mit is akar az AVG a leveleimmel, hiszen a 6.0 verzional siman be volt epulve a levelezobe es a tuzfalon sem volt semmi hasonlo engedelyezve (az update-en kivul). Kimeno leveleimnel pedig mindig jelezte is, hogy azok ellenorzottek.

 

Megprobaltam kulonbozo opciokkal kikapcsolni az e-mail ellenorzest. S noha  az sikerult is (jelezte, hogy inaktiv), ennek ellenre az Istennek se tudtam belepni megint a leveleozembe! Hiaba a jelszo, a gep ismetelten mindig ujra kerte azt.

 

Megint jott az uninstall es megint minden vidaman mukodott!

 

Ujratelepitesnel azonban most a "custom" funkciot valasztottam, ahol eleve kikapcsoltam az e-mail ellenorzest.  Es csodak csodaja - most az e-mail szkenner valoban inaktivva valt, a leveleozhoz siman hozza lehetett ferni.

 

Ugy itelem meg, hogy barmennyire is jo ez a virusellenorzo rendszer, a korabbi 6.0 verziohoz kepest a helyzet bonyolodott es ennek kovetkezteben - nalam - zavar keletkezett.

 

Tanulsag: akinek izlese szerint nem kell kell az AVG 7.0 free edition e-mail ellenorzese, az nagyon meg fog lepodni, ha nem mindjart a telepitesnel kapcsolja ki ezt  a funkciot!

Frimi