Tibbe Creative Commons License 2004.11.01 0 0 290

Szépek a kutyáid!:-))

Én inkább úgy tudnám mondani, milyen fajta kutyát nem tartanék!:-)

Ami egészen biztos, hogy angol bulldogot nem!
(atól függetlenül van angolbulldogos barátom)

Azonkívül egy olyan fajtát sem, akinek oldalt lefittyed az ajka, és csurog a nyála, természetétől, és külső jegyeitől függetlenül.
Van egy pár nagytermetű fajta, aki nagyon-nagyon tetszik, de mivel egyedül vagyok és véges a fizikai teherbíró képességem, már semmi olyan kutyát nem tartanék, akit szükség esetén nem tudnék a hónom alá csapni:-)))))))

Már egy fajtára specializálódtam, és ezt szeretném a lehetőségekhez képest minél jobban megismerni további életemben!. Meglepetéseket minden fajta, és ismert vonal is hozhat ki.
Az szerintem óriási tévedésben van, aki azt mondja, öt-tíz év után a tenyésztett fajtájáról, hogy már teljesen totál ismeri a fajtát!!
Ezt még akkor sem állithatja valaki annyira magabiztosan, ha már született nála ( és sk. ő is nevelte fel!) 5-10-15 stb alom.
Legfeljebb jobban ismeri, mint aki még laikusként, esetleg egy-két alommal a háta mögött nevezi magát hozzáértő tenyésztőnek.
Erre is érvényes, hogy az ember minél többet tanul az életben, annál inkább rájön, mennyi mindent nem tud még.
(..de igyekszünk...:-))))

:-)))))
Előzmény: Balakutya (286)