numizmatato Creative Commons License 2004.10.29 0 0 715

Szerintem mar az 1927-es minta 1000 pengosok is a sorszamozottak es hasznaltak utolag eloallitottak. A pick katalogus a minta 1000 pengosnel csak az uncircalated minosegre ad arat. A forgalmi unc 2700 $, a minta unc 750 $. A katalogus fotojan is sorszamos minta lathato.

Idosebb adatfeldolgozassal foglalkozok meg emlekeznek ra, hogy a 80 oszlopos lyukkartya utan lyukszalaggal etettek az adatfeldolgozo gepeket. A magyar bankjegyeken szereplo MINTA perforacio is valoszinu meg ezeken a regi masinakon keszul.Nincs tehat akadalya annak, hogy aki ilyen regi masina kozelebe kerul ateresszen nehany bankjegyet es ritkasagot allitson elo.Sajnos ugy emlekszem, hogy a Nemzeti Bank is forgalmazott ilyen sorszamozott MINTA bankjegyeket de uncirculated minosegben.

Lattam mar 000 sorozatu sorszamos minta bankjegyet is. Ez lenne az igazi megoldas, ha nyilvanossagra hoznak a peldanyszamot.

Lassan Guiness rekordot allitunk fel a hamisitvanyokkal. A heten tett fel valaki Nemetorszagbol egy teknosbekas magyar 200 forintost, mint vilagritkasagot tobbszaz euroer a www.ebay.de magyar penzek koze mint aranypenzt. persze csak a teknosbekas oldalat szkennelte be, gondolom azert, hogy a vevo ne lassa a 200 Forint feliratot.

Voltak nekem megsemmisitett 1946-os !00 forintosaim. Ezeken a megsmmisito lyukasztas a bankjegy vizszintes kozepvonalaban ket kb. 5mm-es lyuk egymastol olyan tavolsagra mint az iratlyukasztoknal.Nem valoszinu, hogy MINTA prforacioval  ervenytelenitenek a bankjegyeket.

 

Előzmény: patrona (714)