amikertunk Creative Commons License 2004.10.21 0 0 300

Eszembe jutott valami. Lehetne az asztráltestet mérni. Amit az ember érzékelni képes, az érzékelhető, tehát az embertől független, különálló valami is ki tudhatja mutatni - de nem csak az asztráltest fizikai testre gyakorolt hatását, ami megtévesztő is lehet, ha speciel van hatás, de nem az váltotta ki.

 

Mi a különbség egyébként az étertest és az asztráltest között? Ha valaki tudja, írja be!

Olvastam már Steinert, de nem világos előttem a dolog... Steiner nem törekszik definíciókra..., mindenki eldöntheti, hogy érti, vagy érzi, vagy nem...

Így megy ez a Waldorf iskolákban is, a tanárok egyéni érzékelése az objektív mérce. (De legalább elismerik! Mert ez mindenhol így van, csak máshol igyekeznek számadatokkal alátámasztani.) Ahogy a tanárképzésen meg a tanárképző tanárok szubjektív érzékelése az objektív mérce...

(Nem is élvezetes egyébként a saját szubjektív érzékelésünket objektívként beállítani, ha az nem társul valaki másokénak az elnyomásával. Vagy igen???)

 

Van egy általam szívesen antropozófusnak gondolt hozzáállás azonban, ami alapján ha bármi is bárki számára objektív, tehát ha valami megjelenik valakinek a szubjektivitásában, az más számára is megjelenhet. Ebben én szívesen hiszek. Ez az egyedüli kommunikációs lehetőség ugyanis, ami közvetíthet két különböző felfogást két ember között - nem feltétlenül a szavak nyelvén, de valamilyen nyelven.

Bár lehet, hogy valakinek az a saját szubjektív objktivitása, hogy ő márpedig nem kommunikál... Csak ebben az esetben olyan, mintha azt mondanánk, hogy szabadságomban áll a Waldorfot választani, vagy a nem Waldorfot... Holott MINDENKI tudja, aki számít, hogy a Waldorf választása jár együtt a szabadsággal...

Szóval ez alapján a Waldorfosok elvileg törekednek a megértésre, egymás különböző étertesteinek, belső történéseinek az átélésére - csak gondolom maguk között, ugyebár, és kifelé elutasítóak... Pontosabban: akivel nem zökkenőmentes az együttélés, az mehet a *-ba, mint ahogy láthatjuk ezt a szerény személyem kiközösítése esetén is, amit a Florgi bácsi eszközölésében lehet legújabban is tanulmányozni. Szóval a szubjektív objektivitások ugye vannak, csak bizonyos dogmatikus meggyőződések esetén - amik nem feltétlenül tudatosak -, sajnos nem óhajtanak egymással találkozni...

 

Pedig tuti, hogy mérhető! És tuti, hogy két ember át tudja élni egymás szubjektív érzelmeit, állapotait, és megdőlhetnek az ellenségkeresés és a bűnbakállítás vak megoldásai! Még olyan elharapódzottan gyűlöletet kiváltó személyek esetében is, mint amilyen én vagyok! Esküszöm, hogy megmenekültök, ellenségeim... (Ámen.)

:)*

Pusszancs. Ágika néni

:-PPP

Előzmény: martrix (299)