purina Creative Commons License 2004.09.30 0 0 129
Nem vagyok afgános, tévedsz. Több kutyám is van, kertes házban élek, több befogadott keverék és 2 magyar agár meg egy nagyon öreg irfarkasom van. Régen az irfarkassal jártam, most pillanatnyilag nincs kiállitási kutyám, de szeretnék egy barzojt. Viszont ismerem az agarasokat, jó a társaság, nincs rivalizálás, sem ujjal mutogatás, jókat beszélgetünk egymással, agár fajtától függetlenül. Ismernem kellene téged is, ha valóban jártál a kutyáddal kiállitásra és talán te is ismersz engem. Azt sem értem, hogy irhatsz komoly véleményt az afgánról és hogy emlékezhetsz tizenéves kiállitásokra és afgánokra, ha csak 5 éve van afgánod és éppen annyit jársz kiállitásra, amennyi cimre szüksége van a kutyának. Szerintem az "birálhatja", az példázhat bizonyos afgánnal, aki valóban ismeri a kiállitásra járó afgánokat és ismeri a birálatokat. Szerintem egy agárnak legyen jó a mozgása, korrekt a szögellése, a feje, ha afgán, akkor legyen hosszú szőre, természetesen a korával arányosan és ha ez mind megvan, akkor nézzük meg a fogát. Egyébként van erre is egy kiállitási élményem, szintén afgán volt, Erdősné Balogh Zsuzsa birált Balassagyarmaton, csak 2 afán volt egy szőke, nem túl szép szőrrel, olyan átlagos mozgással és egy fekete, szép szőrrel, nagyon jó mozgással. A szőke volt a champion, igy először a fekete kutya ment be. Futott, szépen beállt, láttam, hogy tetszik a birónőnek, aztán belenézett a szájába és egy sima kitünőt kapott. Következett a szőke, neki kiadta a CAC-ot, de nem adta oda a HFGY-t. Nem ártettem és megkérdeztem a kutyák gazdáit, hogy mi volt és nagy megdöbbenésemre azt mondta mind a kettő, hogy a fekete kutya volt a jó kutya, aki megérdemelte volna a HFGY-t, de a foga miatt nem kaphatta meg és a szőke kevésbé volt jó kutya a birónő szerint és bár az osztálygyőztest kiadta neki, de nem tartotta annyira jó kutyának hogy felküldje a BIS-be, a feketét felküldte volna. Néhány birónál számit a foghiba, mondjuk tizből egynél. Mi a véleményed ezekről ?