cnd Creative Commons License 2004.08.09 0 0 65
hello,

jo regi topic, de hatha.

az en szemem a (tenyleg) sok gep elott ulestol romlik, de ezt nem tudom kikerulni. olyan harom-negy eve kezdtem feles szemuveggel, most masfeles, de romlik. egyebkent 21 leszek nemsokara.

valaki emlitette a lyukas szemuveget. na nekem van ilyen. nem tudom, hogy hosszu tavon jo-e, de 15-20 percet hordva is sokkal jobb, elesebb minden egy jo ideig. lehet, hogy ha rendszeresen hordanam, akkor tartosan javulna a szemem. nem probaltam, lenyegeben lustasagbol.

a masik, ami nagyon jot tesz, az a napoztatas (csukott szemmel 5-10-15 percig nap vagy lampa fele nezni). ennek is azonnal erezheto hatasa van. valaki mas emlitette a dobd el a szemuveged c. konyvet, abban volt. igazabol nem nagyon biztam/bizom abban a konyvben, de a lyukas szemuvegben sem, mert nem tudok roluk semmi konkretat, csak hogy allitolag jo. es nem tudok senkirol, akinel tenyleg hasznalt volna barmelyik. valaki?

egyebkent a mostani masfeles mar gyenge, de szemeszhez nem megyek csak azert, hogy felirjon egy erosebbet. a fentiek meg jonak tunnek, de nem tudom, hogy nem artok-e inkabb vele. elegge orulnek barmilyen, kapcsolodo infonak.