frt Creative Commons License 2004.05.20 0 0 126
Tegnap este végignéztük. Aztán hazamentünk. Semmiféle különösebb hatást nem gyakorolt rám a film. Megpróbáltam nem ráerőltetni a Gladiátornál érzett elvásáraimat, talán sikerült. A szereplők nagyon remekek voltak, Hektor elvitte az egész filmet és talán még Odüsszeusz aki említésre méltó. Heléne tényleg nagyon szép - szerintem - Bloom-ot meg egyébként is nagyon kedvelem, de könyörgöm Pitt nagyon ócska Akhilleusz volt. Persze az is meglehet, hogy csak nekem aki egyébként sem vagyok tőle elájulva. Nekem nem jön be, hogy valaki 41 évesen is tejfölösszájúnak néz ki. Ettől függetlenül szerintem Akhilleusz megformálásából egy sürgős pszichiátriai segítségre szoruló személyiségi zavarokkal küzdő egyed jött le a vászonról. Az Iliászt mint művet nem vették alapul, de ezt nem is mondta senki. Összefoglalva szerintem ez egy látványos amerikai film, amivel nagyon nagyot akartak villantani, de egy kicsit félrecsúszott. Egy egész estés szórakozásnak megfelel, de ennél többet várni tőle hatalmas hiba lenne. Szerintem kár érte.