Orbital Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55826
Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni.
Ma használtam először (kölcsön) pulzusmérő órát a futáshoz, számomra igen érdekes pulzus értékeket mértem. Eleddig úgy mértem futás közben a pulzusomat, hogy belegyalogoltam, torkon ragadtam magam, majd 15 mp-ig számláltam eremnek verését. Ezt minden futás közben, kb. féltávnál megteszem. Nekem erős tempó esetén is (5:0X/km) max. 165-168-at mértem ilyen módszerrel, lassú tempónál (5:4X/km) 145-150-et, edzetlenség, hosszab kihagyás esetén 155-160.
Most, hogy rajtam volt a csodaműszer, a következőket mértem:

bemelegítés: 1,80 km avg 152 (6:17/km)
edzés: 5,35 km avg 168 (5:27/km)
levezetés: 1,80 km avg 158 (6:15/km)

Hogy nagyjából belőjem a max pulzusomat, futottam 3x200 m-t kb., mindezt a levezetés előtt, közvetlenül a szigetkör után,igyekezve minél gyorsabban futni: a max pulzus 192 lett.
Ébredési pulzusom 58-60.

Edzés alatt többször, minden magyarázható ok nélkül, villámgyorsan fölment a pulzusom 175-182 környékére. Egyáltalán nem váltottam iramot, és magas feszültségű villanyvezetéket sem láttam (Margitsziget, külső kör).

A nyugalmi pulzust is figyelembevevő százalékos módszer szerint az edzés alatti 168-as avg 83%-os edzés intenzitásnak felel meg. Ez már elvileg az anaerob küszöb fölött van. Ennek ellenére a futott tempót nem éreztem megterhelőnek, igaz, a táv sem volt hosszú.
Vajon mit mértem volna a vivicittán, a nekem tényleg komoly 5:04/km tempó mellett?

Akinek van kedve hozzá, az elemezgesse, hátha rá lehet jönni, hogy mi miért van.

Köszönöm: Orbital