Bandyta Creative Commons License 2004.03.31 0 0 136
Folyt.köv.
Szóval-akkor is kiírom magmból,ha már senkit sem érdekel-miért lett cult a CoV? (mármint szerintem)
A rövid válasz a "nagy idők,nagy emberek" ami angolul annyit tesz,hogy "the right men on the right place",(ezt viszont valami Churchill mondta egykoron.)A hosszú válasz alant.
Az én békaperspektívámból úgy festett a dolog,hogy úgy 1985-6 magasságában egy londoni út során (ezt csak úgy balkézről vetem oda) szert tettem 1 db C64-re mit zwei joystick und ein floppy egység.(akkori,gyurcsányi életszinvonalomon ez nem jelentett gondot,mint ahogyan a germán nyelv láthatóan magas szintű ismerete sem)A beüzemelést az EMG egyik akkori szakmérnöke végezte és hamarosan leülhettem a jellegzetes kék képernyő elé...és most micsinájjak? Miután műszakit végeztem,kisujjamban volt a Basic,tehát jöhetett a Sprite programozás!Alig egy hét után elértem,hogy egy sárga színű,kissé amorf figura egyetlen gombnyomásra átmasírozott (jó,ne túlozzunk,átúszott) a képernyő bal alsó sarkából a jobb felsőbe.O.K.,nem egy Quake 3,de tutira Carmack-nak,sőt,Sid Meiernek éreztem magam,viszont nyomasztott a szakirodalom hiánya.
És ekkor jött a CoV.
Folyt.köv.