halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 355
Kozben persze rajottem, hogy a lenyeg, hogy 120db-ot kell osszeragassz, es ha egy sablonod van, akkor csak egymasutan megy, ami sok ido, ha meg sok sablonod, akkor nagyobb melo a sablon csinalas mint az egesz.

Kitalaltam egy erdekes sablont:

Egy laminalt butorlapra lerakod a cuccokat, korben alkalmas helyeken a butorlapba fursz 8mm lyukakat. Ezekbe rakott tiplikk alkotjak a sablont. Ujrafelhasznalhato, ha van egy zacsko levagott tiplid, akkor nem nagy melo megcsinalni sem. Olyan lyukmintat nem talaltam, ami altalanosan jo lenne, barmilyen darabok ragasztasahoz, de a sablon anyagszukseglete igy is csak egy butorlap hulladek.

Egy sikba meg mindig kezzel kell lenyomni a cuccokat, de azert az nem akkora gond szerintem.


A sargak a tiplik, a zoldet teszed be eloszor, a keket masodszor.

A tipliket papirral, szigetelo szallaggal betekerve jusztirozhatod a szorossagot, es nem is lesz tamasztek ott, ahol a ragaszto kijon es beleragadhatna. (a laminatrol altalaban jol lejon).

Tkp tiplik helyett barmilyen lecdarab jo, ha az egyik oldala raadasul ives, es excentrikusan szogeled oda, akkor szorito is egyben, persze ez megint sok melova valtoztatja a dolgot.

a kepet mindjart feltoltom.

vajk

Előzmény: halaloszto (353)