trazz Creative Commons License 2004.02.25 0 0 111
"a cikkek egyre kevesebb idő alatt kell elkészüljenek, egyre több extrával kell szolgáljanak az újságok, egyre magasabb oldalszámon, egyre kevesebb pénz mellett, egyre frisebb játékmelléklettel. Ez a tempó már egészségtelen. A minőség rovására megy - és előbb, utóbb a vásárló fogja megsínyleni. Ha már nem sínylette meg... Persze még lehet bírni, de például Neked már nincs igényes ilyentérű lap Magyarországon. Az összefogás tehát közös cél lenne - mindegy, hogy milyen szinten -, csak apróbb gesztusértékű megnyílvánulással visszavenni a tempóból, és elkezdeni egy olyan munkát, amivel nem csak a készítők, de az olvasók is jól járnának. "

A probléma szerintem nem igazán az újságokkal van, hanem a programokkal (is). Hiszen ha a programok nem egyre kevesebb idő alatt készülnének el, egyre silányabb minőségben (tisztelet a kivételnek), egyre nagyobb hardverkövetelményekkel, akkor talán nem lenne ez a helyzet. Ami meg a minőséget illeti - hát azt már igencsak megsínyli a vásárló az esetek 99%ában...
De aligha hiszem hogy elképzelhető egy ilyesféle "összefogás", amikor manapság már csupa olyan progi kerül piacra, amit "jobb időkben" még béta verziónak neveztek, és 1-1 játék összedobása alkalomadtán dollármilliókat emészt fel...
Aki lemarad - meghal, és még így is havonta többszáz játék jön ki.
Arról nem is beszélve, hogy a progi megjelenése napján (vagy előbb) már letölti netről a fél világ. O:)

Én nagyon szerettem a CoVot (az első számtól az utolsóig mind megvolt, noha az első pár szám megjelenésekor még gépem sem volt), de be kell látni hogy amit képviselt, az manapság életképtelen lenne (akármilyen szép és jó volt akkor), néhány fanatikuson kívül senki nem venné meg és pár szám után becsődölne...
Na nem mintha ez mentené az "és a harmadik fáklyánál fordulj balra és lőjj kettőt a rakétavetővel majd ugorj balra" tipusú leírásokat, amitől szerintem még 12 éves korában is eldurran az értelmesebb egyedek agya. O:)))