quint Creative Commons License 2004.02.03 0 0 15
3 hónapja csináltattam a www.megalarm.hu-nál...
C5 2,2HDI volt az áldozat, szegény kombi és majdnem 1,6 tonna, vagyis nem árt bele némi plussz erő. Igazándiból azért mertem megkockáztatni, mert a szervícsatlakozóján keresztül át lehet programozni, és ha nem tetszik, akkor nyom nélkül vissza is lehet csinálni.

A végeredmény a www.superchips.co.uk szerint kb. 170 LE és 400 Nm. Jó duma, gondoltam. A tuning utáni rövid próbán már éreztem, hogy nem csináljuk vissza: sokkal rugalmasabb, és iszonyatosan húz (a kuplungot viszont kissé féltem, mert a családban amúgy is ez volt a legnagyobb nyomatékú motor, tehát valszeg nincs sok tartaléka...).

Érdekes a fogyasztása. 7-8 között szokott alakulni az átlaga. Most egy literrel többet is meg lehet vele etetni, de az első élvezkedések után légyegében ugyanannyi, mint régen. Ez valszeg abból adódik, hogy normál autózásnál 1 fokozattal feljebb tudok kapcsolni (a réginél 90 alatt reménytelen volt ötödiket dugni, most meg 70-ről is könnyedén kihúzza magát).

Nincs még nyári tapasztalatom vele, nem tudom hogy fog alakulni a motor melegedése....

Előzmény: Piri (-)