Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 363
Szombat delutan neztem meg a filmet.
Nem kis meglepetesemre alig kellett sorba allni a jegyert, igy a legjobb helyek egyikere ulhettem. Hetkozben olvastam a fanyalgo kritikakat, igy leszallitottam a varakozasaimat, titkon remelve, hogy akkor majd jol csalodok egyet pozitiv ertelemben. Hat nem nagyon sikerult. Amit lattam, az egy, a latvanyat tekintve atlagosnal jobb science fiction film.
Sajnos tenyleg mas hangulatu es stilusu a darab, mint amilyen a trilogia volt. Sokkal inkabb egy Disney-rajzfilmre emlekeztett az egesz, mintsem az evszazad egyik legjelentosebb sci-fi sorozatanak folytatasara. A tortenet meglehetosen gyonge, a szineszi munkat pedig nehany videki magyar szinhazban jobban oldottak volna meg. A dialogusok vontatottak es a sztori lassan folydogal. A karakterek nem elegge kidolgozottak, a dramaturgia elnagyolt. A teljesen feleslegesen krealt Jar-Jar pedig egyenesen idegesito.
De hogy jot is mondjak, a latvanytervezes bravuros, (megha nehol tulzottan is "muanyag" es a Disney-sorozatokra hajaz.) A trukkok es effektek elso osztalyuak. Nehany epizod kivaloan sikerult, peldaul a siklo-verseny es a nagy csatajelenet. Elismeresre melto, profi szinvonalon oldottak meg ezeket. A zene nekem jobban tetszett az elozo reszekben, de ez lehet izles kerdese. A film alatt egyre jobban erosodott bennem az az erzes, hogy a keptechnika fejlodese ebben az esetben a sztori minosegenek es osszefogottsaganak a rovasara ment.
Osszegezve: aki a trilogia rajongoja (mint ahogy en is az voltam tinedzserkent) biztosan sokat var ettol a filmtol es biztosan csalodni fog. A kerdes az, hogy mennyire. En kozepesen.
Remelem a kovetkezo resz jobb lesz.
Az ero legyen (jobban) George Lucasszal.