attah Creative Commons License 2004.01.05 0 0 14323
Sziasztok!

Ha már szóba került a BX-51-42, megemlítenék két másik azonos évjáratú és kinézetű buszt, BX-51-70 és BX-52-65. Az első cinkotai volt, általában a 62-esen ment, a másik belvárosi volt, 73gy-n vagy 73E-n ment. Ezeknek az volt a különlegesesége, bár (szélesüvegű) bolygóajtós volt és belül neonlámpás, mégis a belső burkolat teljesen fehér volt, mintázatok nélkül, eltérően a szokásos világosbarnás borítástól. A ráncajtosok közt több ilyen volt, ami fehér borítású, de neonlámpás volt.

Egyébként szóljatok rám nyugodtan, ha ezek a nosztalgiázások zavar titeket, mert talán nem mindenki emlékszik ezekre, vagy nem is érdekel mást.

Általában úgy figyeltem meg, hogy sokaknak a ráncajtósók jönnek be, nekem ezek a régebbi szélesüvegű bolygóajtós buszok. A mostaniak nem annyira, bár néhány 280-as trolin tetszik, hogy a bolygóajtaján a középső fekete gumicsík vastagabb, így majdnem olyan, mintha szélesüvegű lenne.
Mondanék rendszámokat is:
260-oknál ha jól tudom az összes BX-53-as kezdetű ilyen volt, bár láttam már utolag suffnitunningos ajtókat is elég érdekes kiosztásokban. Volt ahol a 3 ajtóból az egyik már ujabb ajtót kapott, de láttam olyat is, hogy az egyik ajtónak a fele szélesüvegű volt, a másikfele az újabb, összképileg tragédia szerintem.

280: a teljesség igénye nélkül, biztos kihagyom valamelyiket.

BX-51-42, 51-69, 51-70, 52-07, 52-08, 52-42, 52-61-től 69-ig (kivéve 68)

Előzmény: SaxViktor (14274)