lion76 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 180
Első szett (13)

Láthatóan nagyon összeszedte magát a holland bajnok. A koncentrálásnak az volt az eredménye, hogy az első percben már 7 ponttal vezettek (16-9).

Daniel Oravecz, a vendégek edzője időt kért. Sikerült felzárkózni 16-12-re, de ez nem zökkentette ki a hollandokat és elhúztak a barcikaiaktól.

Ennek egyenes következménye volt az is, hogy az első szettet megnyerték.

A Vegyészben az első szettben három csere is történt.

Az első szett után elmondható, hogy ettől sokkal több kell a Vegyésztől, ha tovább akar jutni.

25-13 az állás.

Második szett (20)

Az Élcsapatok Kupájának tavalyi győztese nem tette meg azt a szívessséget (miért is tette volna), hogy a második szettben visszavegyen az elánból. Kegyetlen teljesítményt produkált az Apledoorn csapata.

4-13 a hollandoknak.

Időkérés következett, mely után a Vegyész csinált 3 pontot, ám a hazaiak is pihenőre vonultak.

A pauza jót tett a hollandoknak.

Ebben a játékrészben többet nyújtott ugyan a Vegyész, ám ez is csupán csak arra volt elég, hogy megszorítsa a közönség által ütött-hajtott holland bajnokot.

Harmadik szett (-28)

Úgy nézett ki, hogy hamar véget ér a mérkőzés, hiszen 6-1-re vezetett az Appeldorn.

Ám Morozov jó cserének bizonyult, annak ellenére, hogy a lettországi sérülése még mindig nem jött teljesen rendbe.

10-10-nél beérte elllenfelét a barcika, sőt 17-16-nál a mérkőzés folyamán először vezetett a magyar bajnok.

Nem tudni miért ajándékozta oda a Vegyész az első két játékrészt, amikor így is tud játszani!

Érezhető volt, hogy megingott a tavalyi címvédő, s ez nem "csak" a Vegyésznek, hanem annak a 25 fős magyar szurkológárdának is köszönhető, akik szintén hihetetlen teljestményt nyújtanak.

A harmadik játékrészt megnyerte a Vegyész 30-28-ra.

Az állás így most 2:1.

Negyedik szett (-21)

A negyedik szettben fantasztikusan küzdött a Vegyész, szinte extázisban röplabdáztak.

Az Appeldorn korán örült. Morozov "szétbombázta" a hollandokat. (17-12)

Jánosi is fantasztikus volt, de a csapat összes tagját csak dícsérni lehet.

25-21-es vendégsiker.

Az ötödik szett már csak ajándék.

Az ötödik szett (13)

Érdektelen volt a végkifejlet szempontjából. Bár az Apeldoorn megnyerte a szettet és a mérkőzést is, a Vegyész továbbjutott.

3:2 a végeredmény.

Meghatottság kontra "fejetlenség"

Daniel Oravecz: - Nagyon boldog vagyok. Ebben a percen nem tudok mit mondani, csak hogy köszönöm a csapatnak és a szurkolóknak.

Jeroen Bijl: - Nagyon jól játszottunk az első két szettben, utána azonban feljavult a Vegyész, elsősorban nyitásban. Innen már nem tudtunk felállni, a harmadik szett végén és a negyedikben fejben már nagyon gyengék voltunk.

Folytatás

A negyeddöntőt idegenben kezdjük január 21-én a finn vagy a portugál csapat ellen.

Visszavágó: január 28-án, hazai pályán.