bükkaljai Creative Commons License 2003.12.15 0 0 134
Dollyról van képem csak nem valami csúcs minőségű.
Dolly Anyja: Transylvaniai Eper Apja:Bükki Bajnok volt.Ő egy fantasztikusan értelmes , kitűnő idegrendszerű,jó csontozatú és méretű, szép fehér jegyes szuka volt. Még a városban laktunk amikor 87-ben kemény 3000 Ft- ért vettük. Én még akkor nagyon gyerek voltam hozzá. Volt olyan, hogy északába nyúlóan sétáltattam kutyát, nem akaródzott haza menni, pedig már aggódtak értem otthon. Ő pedig szinte felhívta a figyelmem, hogy el kéne már indulni haza. Dolly elkezdett hazafelé ballagni, majd két házzal arrébb megállt és szigorúan visszanézett, hogy megyek e már. Én hiába hívtam vissza ilyenkor nem volt hajlandó odajönni, ha pedig elindultam felé akkor tovább ment. Igy végül haza vitt szép módszeresen.Anyukám meg is jegyezte, hogy legalább a kutyának van esze. Egyszer felébresztett minket hajnal 3-kor, nagyon izgatott volt és látszott rajta, hogy valamit "mondani" akar. A másodikról lekászálódott vele Apám és a lépcsőház előtt, elkezdett dühösen ugatni és hörögni. Egy hulla részeg ember feküdt a lépcsőház előtt és ez nem hagyta nyugodni. Sok kalandunk volt vele.Mindenhová vittük magunkkal.
Keresek Róla valami elfogadható képet és felteszem.
Előzmény: Xil (133)