Tündérpótló Creative Commons License 2003.11.13 0 0 565
Kedves Gabi!

Mindenkinek saját magának kell megnevelnie a saját gyermekét. Nem gondolod?
Nem az én feladatom lenne megmagyarázni neki, hogy nem szabad. Ha már kiskorában így szoktatod, ne csodálkozzunk rajta, hogy nagykorában be fog állni a "zugevők" táborába, mert reflex kialakul, ha vásárolunk akkor eszünk.
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én nem kértem segítséget senkitől, hogy hogy neveljem a gyermekem. Egyszerűen azt mondtam, hogy NEM. Olyan hangsúllyal, hogy elfogadta. Pedig a kislányom eléggé öntörvényű, de ezt én nagyon komolyan gondoltam és érezte, hogy nincs apelláta.
Az olyan nagy baj, hogy hisztizik? Megcsinálja egyszer, kétszer és a gyerekek nagyon okosak, ha rájönnek, hogy hiába hisztiznek akkor sem kapják meg akkor nem fárasztják magukat. Csak könnyebb oda adni, mint nemet mondani.
A másik jó ötlet, hogy a kiflit csak a legvégén teszed a kosárba amikor már mindent megvásároltál.
A harmadik ötlet, mivel a Tesco éjjel nappal nyitva van akkor menj vásárolni amikor alszik és a férjed otthon van(neki is jobb lenne, nem kéne 1,5 órát a sorban lennie).Ha egyedül neveled akkor ez az ötlet nem megvalósítható.

Tündérpótló

Előzmény: Gabiiiiii (559)