Vaci Creative Commons License 2003.10.20 0 0 7
Zsuzsa: ennél azért jóval hosszabb a havanesenél az örökletes betegségek (elméleti) listája, és többek között a DP is szerepel rajta. Akit érdekelnek, olvasgathat róluk a bichonhavanese.fw.hu-n, bár még csak egy töredéküket tettem fel... mindenesetre több, mint a semmi. A cherry eye pont a Harder-mirigy előesésnek az angol neve, és hiába nyugtatott meg a doki, mert az erre való hajlam örökletes a havanesenél (is), mindenesetre többnyire tényleg egy viszonylag egyszerű beavatkozással rendbehozható.
Csupaszabó: nekem ugyan nincs bolognesem, viszont van egy havanesem, aki imádnivaló. Az egyetlen dolog, amit nem hiszem, hogy nagyon elviselne, az az egyedüllét, de nálunk szerencsére ez nem gond, gyakorlatilag soha, akár 2 percre sincs egyedül hagyva. A bolognesekről azt hallottam, hogy kevésbé "ismerkedős" típusok, mint a havanese (vagyis nem próbálnak minden mozgó lényre farokcsóválva felugrálni), viszont a gazdájukhoz nagyon kötődnek, szinte állandóan a sarkában vannak. Egy ismerős kozmetikus szerint elég labilis idegrendszerűek, és harapnak. Nekem eddig csak egy ismerősömnek volt bolija, de az tényleg minden második járókelőre rávicsorgott - bár ez nem volt túl meggyőző :)
Előzmény: zsuzsa (6)