efpeter3 Creative Commons License 2003.09.29 0 0 307
Az árról jut eszembe,hogy a túróba kerül egy CD 5000be amikor egy magnókazetta a felébe ugyanazzal az előadóval?hmm?
Előállítási költség nem hiszem,hogy befolyásolja,mert akkor a kazinak minusz 2000be kéne kerülnie:))
A másik.
Akárhogy lovagol a zeneipar ezen a dolgon.Épeszű átlagember főleg Magyarországon uccse fog kiadni ennyit egy CDért amit lehet,hogy 1 hónap alatt megun rosszabb esetben.Jobb esetben,ha nem unja meg akkor éjjel nappal azt fogja hallgatni?kész elmebaj:))
A lényeg:tömegével vannak jelen a jobb,és jobb bandák a piacon.Ezeket nem lehet ilyen árak mellett,mind beszerezni(szerintem nyugaton sem olyan rózsás a helyzet egy fiatalnak)
Itt az internet a rengeteg letöltővel.Inkább kérjenek sok-sok embertől egy keveset,mint kevés embertől sokat.Én hajlandó lennékpár rugót áldozni arra,hogy havi szinten azt tőltsek amit akarok tiszta minőségben.
Megjegyzem összeszámolva több millióst kárt "okoztam",mivel több 100 albumot szedtem már le netről.A probléma az,hogy a cégek valszeg azt is kárnak állítják be ami nem is az,mert én elötte se vettem több CDt(nem tehettem meg)
üdv