drln Creative Commons License 2003.08.19 0 0 112
Köszi a hozzászólásokat!

rferi:
nagyjából így képzeltem én is csak attól fél az ember hogy ha sikerül elég mélyre menni ráesik a fejére egy gyűrű(vagy egy kis föld). Volt szernecsém lemenni már egy üzemelő kútba szerelés végett, nem valami biztató dolog az ha te ott vagy lent, a fejed felett fél méterre egy 40*50-es lyuk amin bemásztál, alattad 10 cm-re meg a víz.
A levegővel kapcsolatban is köszi, ezt megjegyzem.

noizreduction:
a locsolásnak nem kell feltétlenül szórófejesen, viszonylag nagy nyomással történnie
az elfolyásos rendszer is jó és így már 50cm emelés is sokat jelent pláne melegendően nagy átmérőjű csővel.
A tartályos megoldást úgy is el lehet képzelni hogy a házadat eleve úgy tervezed hogy lesz a padlástérben pl 5m3 (vagy akármennyi) víz, oda nyomja fel szép lassan a vizet a szivattyú, aztán amikor kell, kiengeded(ez persze mellékesen kellemes hűvöset is kölcsönöz az alatta lévő területnek). Mivel úgyis csak nyáron locsol az ember télen le lehet ereszteni így fagyásveszély sincs.

HHapci:
Szerintem elszámoltál valamit. Nem azért nem terjed a hőszivattyús fűtés mert nem éri meg hanem azért magas a kezdeti beruházási költség. A kész rendszerben a legtöbb költséget a keringtetőszivattyú okozza, az meg nem dobja meg nagyon az áramszámlát.(ja, és napelemek is vannak már)

HHapci:
Köszi a linket, hasznos oldal!