Gombócartúrné Creative Commons License 2003.07.10 0 0 19
Tavaly műtötték a kezem, csak egy 20 perces rutinműtét volt.
Azt mondták, a felkaromba és a nyakamba kapok érzéstelenítő injekciót, hogy elérjék az idegzsibbadást (hozzátették, lehet, ha felnyitják a kezem, kiderül, hogy nem zsibbadt le, akkor kapok még egy kábítót).
Aztán valamiért a műtő előterében mégis közölték velem, elaltatnak (lehet, hogy túl rémült volt az arcom, mikor ezt az idegzsibbadás dolgot mondták).
Hogy őszinte legyek, jobban örültem, egyáltalán nem voltam kíváncsi a hangokra, ahogy szabdalják a kezem.
Egy műtős közölte, az infúziómba adnak 2 ampullányi anyagot. Arra emlékszem, hogy az elsőt adják be, valamint, hogy jön felém egy maszk és egy hang azt mondja: oxigén. Aztán K.O.

Ébredéskor már újra a műtő előterében voltam. Zokogva ébredtem - hogy miért, nem tudom.
Az egyetlen kellemetlen dolog a durva torokfájás volt, s hogy nem ihattam (az altatás miatt).
De a torokfájás 2 nap alatt elmúlt, és én továbbra is örülök neki, hogy nem kellett végighallgassam, mit beszélnek és csinálnak az orvosok és asszisztensek.

... azóta csak azon gondolkodtam el kicsit, hogy az én mezítelen testemet ki pakolászta egyik ágyról a másikra... :)