Urby Creative Commons License 2003.05.20 0 0 169
Abbó, hogy a nem egzakt dolgokkal könnyebb visszaélni nem következik az, hogy ami nem egzakt az rossz. Számos példát soroltam.

"igazsag nem fogalmazhato meg egzakt modon, es nem igazolhato egzakt modon. ez szubjektiv, es nem objektiv." Ha az egzaktság a (természet)tudományok által elfogadott egzaktságot jelenti, akkor ez igaz, sosem állítottam mást. Csakhogy mivel a vallás alapja, struktúrája, a teológia(tudomány) eszközrendszere különbözik a természettudományokétól, így az egzaktság is értelemszerűen mást jelent itt, mint ott.

""Amíg a Pithagorasz tétel igazságát nem bizonyították Neked az iskolában, addig azt sem ismerted."
igy van. de a pitagorasz tetel igazsaga igazolhatomindenkinek. isten pedig nem igazolhato mindenkinek. "
De igen, csak nem természettudományos-matematikai eszközökkel. Ha odafigyelsz, Isten önmagát igazolja. (Mondhatod, hogy marhaság, sokáig én is azt mondtam. :-) )

"isten letet nem lehet igazolni mindenkinek. en barmikor barmilyen kiserletet, megfigyelest hajlando vagyok elvegezni, nem tudod nekem isten letet igazolni. "
Ez igaz, sokszor leírtam.

Előzmény: math (165)