Warezpimp Creative Commons License 2003.05.08 0 0 43
supremacy: Hat azt az altalad emlitett CoVboy-posta feeling-et igencsak nehez fuloncsipni, maga CoVboy sem tudta azota reprodukalni szerintem (nyilvan szerinted sem, mert akkor nem a CoV-val nosztalgiaznal, hanem Multiplay rajongo lennel). A lentiek mellett elmeletem szerint ez meg abban gyokerezik az alternativahiany mellett, hogy sokan akkor voltunk ugy 15-25 kozott, meg egy naivabb (a vasfuggonybol kovetkezoen) tarsadalomban, es akkor arra (peldaul a Nyina Vasziljevna MGTSZ teheneinek taplalkozasi szokasairol szolo levelekre) sokkal erzekenyebbek voltunk. Ertekeltuk oket, doltunk a rohogestol. Most ezek tobbsege ultragaz lenne es (sok ilyen kiserletet olvastam az 576 KByte-os CoVboy Postaban, igy szerintem) ultragaz is.

A 2 oldalas RPG-rol annyit, hogy keszulnek azert hosszabbak is, tobb ujsagon ativelok is, de ahogy Alezredes is megfogalmazta, azert mar mas vilag jar manapsag. Akkoriban az volt a csucs, ha valaki Becsbol behozott 10 C64 jatekot, egy honapig azzal jatszott az orszag. Abbol 5-6 darab arcade anyag volt, 1-2 oldalnal tobbet nem erdemelt, maradt az, hogy igazan melyen kivesezik a maradekot. Ma is lenne ra szerzo (van is, elofordulnak ilyen anyagok, ha ritkabban is), de brutalis a jatekkinalat. Tudod ugye, hogy mennyire megnott a jatekIPAR, lenyomta a filmipart, evente 11 milliard dollart zsebel be, vagy talan mar meg tobbet. Havonta kijon minden gepre legalabb 15-20 jo jatek es meg tobb szemet, mindennel kell foglalkozni, egyszeruen nem teheti meg az ember azt, hogy egy jatekrol ir 15 oldalt, 15 jo jatekot meg egyszeruen kihagy. Szakmabelikent mondom, szinte minden honapban nagyon feladja nekem is a lecket a tulkinalat, minden honapban akad par igazan kivalo jatek, amit meg a kisebb meretu review-k koze sem tudok besuvasztani, mert vannak nala jobbak, hiaba szeretnek ezekrol is irni. Lassan havi 200 oldalas ujsagok kellenenek, elszaladt a lo a jatekiparral.

Commodore Újság, hat en ezt nem kevernem a szorakoztato jatekmagazinok koze, mindig inkabb egy mas kalap ala vettem, ezert nem szamitom CoV konkurencianak. Az vegul is egyesuleti ujsag volt, es hasznalhatatlan sikhulyeseget probaltak a klubtagjaik torkan es mas szerencsetleneken lenyomni. Ezt akkor is igy lattam, amikor ugy evente megvettem kivancsisagbol 1-1 szamot es uj volt az anyag, most is. Jatekokkal nagyon ritkan foglalkozott, akkor is ket oldalon fekete-feher kepek alatti ket mondatban. Az egeszet a reklam tette ki, 10 soros Basic programkazettakat arultak mar a 80-as evekben 250 forint korul. Meg ezekbol inkabb csak reszletekben kozoltek programlistakat, es ezek kozott nagyon ritkan volt olyan "szinvonalas" anyag, hogy pont kerget pontot, tobbnyire meg ennel is nagyobb benasagok voltak. Szakmai, programozoi lap akart lenni, de (assembly) programozo szemmel kozrohejnek tartottam, egy nagy atveres volt.

Előzmény: supremacy (40)