Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 56
Nos emberek, nekem volt atypusos tüdőgyulladásom, úgyhogy sajnos képben vagyok. Amikor nekem volt, akkor le se szarták. Először is közel 39 fokos lázzal, iszonyatos fejfájással, és szúró érzéssel a hátamban a háziorvos hazaküldött, mondván ez semmi, csak egy kis vírus. Másnap már annyira szarul voltam, hogy elmentem megint, de már egy másik dokihoz. Az rögtön leküldött röntgenre, és kiderült, hogy bizony tüdőgyulladásom van a bal tüdőmben. Kaptam antibiót, aztán kész. Igenám, csakhogy a drága baktérium rá se szart, úgyhogy szépen begyulladt a jobb tüdőm is. Na akkor azonnal kórház. Ott kaptam valami lórúgás antibiót, de másik tipust. Attól már szépen elkezdtem rendbejönni. Közben kitenyésztették a gecit. Nekem a micoplasma pneumoniae nevű baktérium szerűséget sikerült összeszedni (mondjuk tökéletesen fingom nincs honnan), amiről mostanában sokat olvasni az ügy kapcsán is. Na de ami a lényeg, teljesen hazavágta a légzőrendszeremet. Azóta sokszor fulladok, meg úgy érzem nem telik meg a tüdőm rendesen levegővel. Szal az atypusos tüdőgyulladás simán előfordul nálunk is, én sosem jártam a távolkeleten, sőt, a fertőzést megelőzően kb. 3 éve sehol sem voltam külföldön. Úgyhogy itthon kaptam el, erről ennyit. Persze az a kórokozó ami nekem volt, szerencsére jól reagált az antibióra (bár a dokinő szerint össz-vissz 2 féle antibiotikum képes rá hatni), de ez a mostani nyavaja nem reagál még ezekre sem. Nagyon nem kívánom senkinek, hogy atypusos tüdőgyulladása legyen.
Ha most kaptam volna el, akkor állítom karanténba tettek volna, meg tuti az összes médiába is bekerültem volna, de anno ez természetes dolognak számított a tüdőosztályon, és lazán összefektettek 4 másik taggal. A varázsszó az immunrendszer, ami nekem valszeg padlón lehetett, mert a környezetemben is elkapták ketten, de nekik "csak" bronchitis-t okozott ugyanez az élősködő.