APT Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12192
leone: Az általad hivatkozott korszerű ETA werkek mindegyike COSC szintre beszabályozható. Sőt, ezt az általunk az MMII-hez választott 7001 is tudja, ha szépen beállítgatják. Óra pontosság tekintetében én amúgy a meglehetősen nagy tűrőképességűek közé tartozom, tekintve, hogy egy-egy órámat aránylag ritkán hordom több napig, nekem akár napi fél perc is belefér. Persze azért szeretem, ha pontosak. A moderm, új órák amúgy általában nagyon szépen teljesítenek, a Tissot T-LORD például nagyjából napi +1mp-et hoz hordva, a HEUER MONACO úgy +2-őt. De napi +1-3 mp között tud teljesíteni a Poljot Nikolai II is, pedig ez elvileg azért nem egy túlságosan pontos werk. A régi precíziós zsebórák ellenben riasztó dolgokra képesek, az öreg IWC zsebóra kb. három naponta +1mp-et tudott beszabályozási csúcsként (nyugalomban), a kronométerjáratú zsebóra pedig sikerrel járt úgy egy hetet, hogy ez alatt durván 1mp késést mutatott. Nem véletlenül véstek a fedelére hajót... No ezt azért a karórák nem tudják, a modern darabok sem.

ORAGYUJTEMENY