Gödény Creative Commons License 2003.03.24 0 0 72236
Néhány hete a Keletibe kicsit hamar értem ki a Lajhárhoz, éppen megérkezett V46-at cibálva a Déliből a szerelvény. Nagyszámú (kb tucatnyi), takarítónak látszó személy várta a peron végén. Megállás után rögtön felnyomultak, és nagy sebességgel rohantak végig a vonaton. Amelyik kocsiba felszálltam, ott semmit az ég világon nem csináltak. Úgy kiabáltam utána az utolsó kettőnek, hogy talán enm kellene-e legalább a szemetet elvinniük - mire nagy morogva, de becsületükre legyen mondva, az átlagos színvonalon elvégezték a munkát (a morgás nem nekem szólt, hanem a társaiknak, hogy már megint nekik kell dolgozniuk). Eredmény: legalább a földön, üléseken és a szemetesekben nem maradt nagyméretű szemét - de azért a tiszta állapottól messze volt a végeredmény - főleg a gárda létszámának fényében.
És ezt egy kiemelt, nyugati EC vonaton.

A kérdés itt tehát nem az, hogy jut-e pénz a takarításra - mert a MÁV biztosan kifizet a takarító cégnek egy kalap pénzt ezért a teljesítményért -, hanem az, hogy miért nem ellenőrzik tisztességesen az ellenőrt (a munkát is, de a háttérben némi érdek-összefonódás bújhat meg).

Előzmény: Carpy (72226)