HáBé Creative Commons License 2003.03.16 0 0 71716
"Lehet, hogy már volt, akkor sorry, de mostanában annyi tűz van.. Meghülyültek az emberek? "

Meg hát.
Tegnap délelőtt a Gyermekvasút nyomában c. teljesítménytúra Széchenyi-emlék (Széchenyi-kilátó) c. állomásán teljesítettem szolgálatot (nyomtam a pöcsét-et)

Arra lettünk figyelmesek, h. égett műanyag-szag áramlik felfelé hozzánk. Le is mentem, hát egy emberszabású vadbarom egy frissen "vásárolt" rézdrótról égette le a szigetelést, hogy a rezet megihassa (mármint az árát). A körülményekről: fenyőerdő mélye, lángoló, kihúnyni nem akaró lokális tűz, az a majom csak csapkodta egy bottal, de a tomboló szél miatt nem akart kihúnyni.

Én egy cseppet ordibáltam vele, majd hivtam telefonon a túravezetőnket, h rögtön kocsikázzon le ide egy poroltóval az állomásról. Felszaladtam a kilátóhoz, hogy hozzak erősitést mind a tűz oltásához, mind pedig a pacák helyszinen tartásához, amig a rendőrség ki nem ér. Mire visszamentem, a tűz vhogy kihúnyt, az a majom meg eltűnt.

A túravezetővel megállapodtunk abban, hogy inkább 100 vakriasztás, mint egy éles.

Gyermekeim, lássátok, ilyen időket élünk ma :-(((

Előzmény: seTTebello (71704)