V63_1668 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 71352
Kis jelentés a vasárnapi túránkról,UDGF-ről.

-Igen,a V43 1173 "Dél csillaga",és kedvencem a 013as Gingó vasárnap készülődtek a nagy útra.a 013 már 60as gép volt,olyan vékonyak a bakancsai,mint állat.Mellesleg ennek a Giginek más bajai is vannak az üzemnaplók szerint,a műszerasztal mögül erős sziszegés hallatszik,valami ereszt,valamint a főmegszkitója eléggé érdekesen adja elő magát bekapcsolásnál.Amugy mindkét gépen fent voltunk a beüzemelésnél,amikor felkészitették őket,fotók is vannak róla a képtárban.
-Megtaláltuk a néhai V43 1076(Moldova könyvében szerepelt) tirisztoros Szili földi maradványait.Erős idegzetűeknek ajánlom a kép megtekintését.A mozdony teteje,a főmegszk dobozzal a fűben hever az ócskavas alatt a Kapos folyó partján!!! a belsőségei,a zöld vázszerkezet,meg egykét dolog meg szanaszét a réten,egy hete még a vezállás maradványai is itt voltak.Úgy tudom,azért selejtezték,mert felborult valahol.
-Valamint hoztak UDGFre egy Bz-t,pszt nem tudom,ami eredeti skoda motoros,borzalmas állapotban,de már be is sorozták,nem tudom pontosan merre jár.
-M62 254,alias Félvér most áll,már egy szélvédője hiányzik,és alkatrészre vár a 181es Szerjoe mellett.Sajnos a 181es is igy kezdte,hogy alk. vár,és ma már egy csontváz maradt belőle.goodbye,Félvér:(
-M40 225,és A27 003 is jelen voltak,A27 kapott tengelycserét,a régi meggörbült nekijje.Mindketten köszönik jól vannak.
-Egy hydraulikus M28at meg átfestenek,most szétszedték.Rá is fért szegényre.Mellette meg egy C50 maradványai,szemmel láthatólag festésre vár.
-Néhai V63_005 elég szétszórt lett szegényem,a trafója itt van a javítóban,mellette az egykori 1064es Szilike maradványai,melyet nemrég selejteztek le.
-V43 1060 SW cserés,épp akkor értünk oda,mikor rakták be a forgóvázba a motort.
-v43 1161 áll,kegyetlen állapotban,már csak az S betű hiányzik róla:((
-V42 534 már régóta átm VF-nek,de eddig semmi sem történt szegénnyel,egy éve láttam azóta még roszabbul néz ki.Valószinűleg S lesz a vége:( Azontúl hogy szarul néz ki,mindene megvan,nem hiányos,leszámitva a szedőjét.Talán még menthető!
-V63 010,009,025 épp pihenőztek,asszem a 10es tappancs miatt áll.
-VF18,egykoron Leó volt,jól néz ki,ismét festést kapott.

Előzmény: rg7 (71343)