TEE Creative Commons License 2003.02.07 0 0 68832
Való igaz, ha kiment a kalandvágyó utas az állomásra, előbb-utóbb csak jött egy vonat, amivel el tudott utazni!
Nekem ismét mázlim volt, hogy az elmúlt három napban nem kellett dolgoznom! De tegnap már nem bírtam magammal, és utazhatnékomat egy monorierdei fordulóval éltem ki... 8.05-re kimentem az állomásra, 2712-ről semmi tájékoztav tás. A két átmenővágány kivételével mindent hó borított, a munkások a peronról próbálták eltkakarítani a letaposott havat. 8.15 körül bemondták, hogy Pest felé 10-15 perc múlva lesz vonat, de a Ceglédre menőről még mindig semmi hír, ezért bekopogtattam némi információmorzsáért a forgalmiba. A forgalmista hölgyike megnyugtatott, hogy 5 perc műlva jön vonat. Így is történt, 2712 +25-tel érkezett és indult tovább.
A telkem előtt ellapátoltam a térdig érő havat, aztán visszaindultam. 9.55-kor 200m-re voltam a megállótól, de már csak nézhettem az éppen induló személyvonat után (2757?)... Láttam, hogy ácsorognak néhányan a buszmegállóban, így átmentem oda. Úgy 10 perc múlva látom, hogy csukódik a sorompó, és Cegléd felől újabb személyvonat érkezik! Nosza, futás, és el is értem. Akkor viszont ez lehetett a 2757-es, és amit lekéstem, az meg a 2517?...

Ma reggel korábban kellett bejönnöm Pestre, így a párommal együtt 6.25-re mentünk ki az állomásra. Kb. 5 perc várakozás után bemondják, hogy "személyvonat érkezik Albertirsáról..." ??? A szerelvény azonban Szili+5*B+Ap volt, a folyosókon álló utasokkal, így erről lebeszéltem magunkat. Újabb 5 perc várakozás után bemondanak egy gyorsított személyt (2727?). Felszálltunk az utolsó kocsiba, de már csak állóhely jutott nekünk a teremben.
"Jé, miért ülnek az emebrek kabátban és miért látszik meg a lehelletünk?" -tettem fel magamnak a kérdést. "A francba, itt jéghideg van!!!" Az álló utasokon már nem volt kedvünk előrébb lévő kocsiba vergődni. Összebújtunk és kerestem a kezeimnek egy puha, meleg helyet az asszonykám kabátja alatt... :-) A gyorsítottnak bemondott vonat Üllőn és Vecsésen is megállt! Kö-Ki-nél már nagyon fáztunk, így átszálltunk egy másik kocsiba, de a meleg csak nem akart áramlani ott sem, az utasok itt is morcosak voltak emiatt...

Előzmény: FSZ (68752)