Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 93
Alapjában egyetértek azzal amit írsz.

>Én persze nem állíthatom, hogy sugárzó meteordarabokat pakolt Mózes a ládába, csak ezt
>tartom a legelfogadhatóbb magyarázatnak arra, hogy aki kinyitotta a ládát, megégett

Igen, szerintem is ez a legvalószínűbb hipotézisek közé tartozik. De ha a Sinai-hegy tetején egy ilyen meteor-lelőhely volt, akkor a lehozott sugárzó meteorit, Mózest az első esetben is megégette volna. Nem?
Meg azt nem 40 nap (ha jól emléxem) fölvenni a földről és lehozni...
Sokkal inkább úgy tűnik, hogy valakivel (akit Úr-ként Istenként neveztek meg és mellesleg rengeteg gyanúsan emberi szeszélye volt...) valamilyen dolgot GYÁRTOTT. Amiből az első verzió nem működött (nem sugárzott) és talán pont ezért törte össze! (ürügyként használva a nép eltévelyedését).
És talán pont azért tartott a második projekt negyven napig, mert többször próbálkoztak (talán nem volt kiforrott a tecnológia vagy nem állt rendelkezésre valamilyen komponens?), de ezúttal már nem akartak semmiképp, még egyszer selejtet készíteni. Nem?
Aztán maga a láda is furcsa. Miért adott egy a Mindenható Isten egy kínosan részletes és precíz, technikai leírást a láda elkészítéséhez? Miért nem teremtette meg és kész?
Szerintem, ha a Biblia valós tényeket üzen nekünk, akkor ezek nagyon lényeges kérdések.

>Ha valóban valami zseniális fegyver lett volna a frigyláda, többször használták volna a zsidók, és
>minden ellenségüket legyőzték volna.

Én úgy tudom, hogy többször is használták és jó pár csatát megnyertek vele. Jerikó falait pedig - a Biblia állítása szerint - sikerült a segítségével (és egy kiáltással) lerombolni és lakosságát kiirtani!
(itt, ha igaz emberek tízezreiről van szó...)
Pedig akkoriban az volt az ismert civilizáció egyik legerősebb és legnagyobb városa, ha jól tudom...

>hogy Mózesnek először nem volt piros az arca, másodszorra már igen, tehát ekkor sikerült
>elkészítenie a frigyláda-gépet - nem tartom perdöntőnek.

Szerintem pedig nagyon fontos. Persze kérdés, hogy megtörtént-e...

>Nem hiszem, hogy olyan világrengető dolgokat tartalmazhat a frigyláda.

Azt gondolom, hogy ugyanúgy lehet benne világrengető dolog, ahogy nem.
De.
Az emberiségnek, az emberi tudománynak KÖTELESSÉGE volna a dolog végére járni. Sőt szégyen, hogy eddig még nem tette meg!
Gondoljunk bele! Alig van az ókor/őskor idejéből hiteles, dokumentum jellegű feljegyzés. Az akkori történelem nagy része homályos. A Bibliát a legtöbben viszonylag/valamelyest/részben hiteles dokumentumnak ítélik. Ebből kiindulva van EGYETLEN, ÁRVA, viszonylag komolynak tekinthető tárgyi bizonyíték-gyanú. Hiszen relatíve jól levezethetően végig lehet következtetni és követni (és itt a Templomos rend szerepe kulcsszerep), hogy NEM KIZÁRHATÓ illetve a legvalószínűbb, hogy a frigyláda - ha létezik - Etiópában, Akszumban van.
Ehhez képest senki a füle botját sem mozdítja rá...
Pedig, vagy cáfolna, vagy bizonyítana valamit a szentély felnyitása!
Mindkét esetben nyerne és valamivel előrébb léphetne a tudomány!
Megjegyzem ezesetben az erőszakot is elfogadnám pedig alapvetően ellene vagyok!!!
Az egész emberiség őstörténete szerintem megérne egy efféle konfliktust !

Valaki írta, hogy ha ott lenne, akkor a MOSZAD rég elvitte volna.
És mi van, ha tényleg el is vitte már?
Ha elég ügyesek megtehették titokban is...
Talán pont azért nem foglalkozik senki sem vele, mert az vezető elit tudja, hogy nincs ott. Ezesetben viszont máshol van. (no persze azt már sohasem találja meg senki)
Ha Izraelbe vitték, akkor nincs olyan sok lehetőség (Templom-hegy alatt ugyebár...)

(mellesleg úgy tudom, Napóleon és Hitler is indított etiópiai expedíciót a frigyláda után...)

Próbáljátok lelkes és zavaros írásomat engedékenyen és megértően, de kreatívan fogadni (Hancock teljesen kimosta az agyamat...). :)

Előzmény: stansfield (92)