Bjulie Creative Commons License 2002.12.23 0 0 28
Sziasztok! Ne felejtsük ki a Karcsi és a csokoládégyárat sem! (Meg persze az üvegliftet.) Az én könyvemnek csokiillatúak a lapjai! Egyébként meg a Szuperpempő kötetből nekem a Bőr a kedvencem. Bár a Lutri kétségkívűl a legbosszantóbb.
Egyszer kölcsönkaptam valakitől egy angol köteetet, voltak benn olyanok is, amiket magyarul még nem olvastam. Íme a sztorik:
1. Ezt nem nagyon értettem, egy pacákról volt szó benne, akinek kiskorában a mamája megmutatta, hogyan születnek a nyuszik, aztán a mamáját elütötte egy autó, és a srác annyira megijedt, hogy onnantól félt a nőktől, és pap lett. Aztán felnőtt korában meghívják egy kerti partira, és itatnak vele valami édes koktélt, amitől bezsong, és úgy érzi, hogy az egyik vendég, egy hölgy lenyeli őt. A nő gyomrában többen is vannak, finom puhák a falak és idpnként fehérköpenyes emberek járnak-kelnek...

2. Van egy fiú, aki hegyekben él a nagymamájával, távol a civilizációtól. A nagymama vegetáriánus, a srác se evett életében húst, de ennek ellenére istenien főz bármit zöldségből. Aztán egy nap a nagymama meghal, vélhetően a gombavacsorától, fiú pedig bemegy a városba, mert ugye el kell temetni a nagyit. A fejes, akihez fordul, azt mondja neki, hogy szerezzen pénzt, és a fiú elhatározza, hogy szakácskönyvet fog írni. De legelőször is megebédel. Bemegy az első olcsó kifőzdébe, ahol is elé tesznek egy steaket. A srác még soha nem evett ilyaet, és oda van meg vissza, hogy milyen finom. Nem is akarja elhinni, hogy halott sertésből van, illetve mindabból, amit a disznók mellé belevágnak. Megkérdezi, hol láthatna sertést, és elküldik a vágóhídra. Ott sorba állnak a látogatók. Egy ajtón keresztül látja, hogy vágáskor az állatoknak elkapják lábait egy hurokkal, és a grabancukba akasztanak egy kampót, stb. Majd az előtte lévő látogatópáros iseltűnik egy ajtó mögött és végre ő is bebocsátást nyer. Egy futószalagon viszik, és épp elkezdene nézelődni, amikor érzi, hogy a lábát elkapja valami hurok...
3. (ez a kedvencem)
egy asszony vajúdik késő éjszaka. A férje félti a gyereket is, meg az asszonyt is, mert az már négy halott csecsemőt szült. Ott van az orvos is, bíztatja őket, hogy ne adják fel a reményt, most nem lesz semmi baj. Különben is gondolkozzanak a gyerek nevén inkább. Adolf, mondja a férfi. A nő ezután világra hozza gyermekét, és aggódva kérdi, hogy él-e egyáltalán. Az nem lehet mondja, hogy ötödszörre is halott babát szüljön. Az orvos azonban megnyugtatja: Ne aggódjon, Frau Hitler, ezúttal nem lesz semmi baj...

Júlia ja és Boldog Karácsonyt!