tanú 2002. nov. 26. Creative Commons License 529
„És biztos, hogy Neked volt igazad?"

Ne nézz hülyének!

Hát,látod ebben egyetértünk akkora a sötétség a Bagyban, hogy azt le sem lehet irni

Nem értünk egyet!
Megpróbálom ezt újra, érthetőbben megfogalmazni:
A Budapesti Autonóm Gyülekezet és a Hit Gyülekezete között olyan a különbség, mint a világosság és a sötétség között!

"Senki nem hirdette ki nyilvánosan a hívek elött, pl: Istentiszteleten. Azt meg pláne nem, hogy miért? Te tudod, meg azt is tudod, hogy azóta miért nem jár?"

Egy közgyűlésen jelentették be, hogy Borvendégh Norbert nem vállalja tovább a presbiteri szolgálatot. Lehet hogy épp kint voltál a büfében. Azt viszont nem tudom hogy most mi van vele.

„nem volt elhívása a presbiterségre (Varga Ivánnak), és csak azért vállalta ill "kéredzkedett be", miután a Borvendégh elegánsan távozott…”

Tudod mi történt 1999. április 30-án? A közgyűlés megválasztotta a Budapesti Autonóm Gyülekezet presbitériumát:
BORVENDÉGH NORBERT FOLK IVÁN GÖRBICZ TAMÁS
PISZTER ERVIN TAKÁCS FERENC VARGA IVÁN

Azaz, Varga Iván nem Borvendégh Norbert helyére jött.

„megkérdeztek Titeket, arrol, vagy a dakonusi testületet, igénylik e ugy a további szolgálatot, hogy ennek az anyagi következményeit a hivek fizetik?”

Nem kérdezték meg, de lehet hogy rosszul tudom.

"Hát igen ilyen tényleg nincs a HGy-ben, de tudod ne is legyen, mert ez egyszerüen kimeriti a rablás fogalmát, mármint a hívek pénzének felelötlen indokolatlan szórását”

Tudod mi a szokás a hgyben vendégszolgálat terén?
A vidéki pásztor bejelenti:
Gyerekek! Vasárnap Ruff Tibi fog nálunk szolgálni, ha jók lesztek!
Nem kérdezik meg a hívőket, hogy áldoznak-e erre pl. 40000 forintot.
Ugyanez van Budapesten is.
Nem kérdezik meg a hívőket, csak bejelentik: Rodney jön és punktum!
Persze Te nem rágsz be a Rodneynak kifizetett horribilis összeg miatt.
Varga Iván! Az az igazi botrány, ugye?
A hgyben eszetlenül dobáltuk be pénzünket a kosárba úgy, hogy fogalmunk sem volt arról, hogy mennyi jött össze, és azt mire használják.
Köszönöm hogy felnyitottad a szemem, mert ez tényleg kimeríti a rablás fogalmát!
Tényleg: kiraboltak!

„Ott voltam azon a presbiteri megbeszélésen, ahol az Iván lemondott. Ott azzal indokolta…”

Lehetnek véleménykülönbségek, de attól még nem kell gyűlölködni, és nem muszáj lejárató kampányt csinálni! A bagy erre is példa!
Egyik ékes bizonyíték erre, hogy 23-án éppen Folk Iván szolgált nálunk!

Ha már itt tartunk: Takács Ferit mikor hívjátok meg?

„Szerintem Te úgy jársz a Bagyba, mint a srucc”

Bagoly mondja...

csinálj egy jó kis "oknyomozást"… Bartustól lehet tanácsot kérniHa nem tudod a telefonszámát, bármelyik presbiter a rendelkezésedre bocsájtja"

Miért baj az, ha tudja valaki Bartus telefonszámát?
Én nem tudom, de a Budapesti Autonóm Gyülekezet vezetőinek telefonszámát igenis tudom.
Nem úgy mint a hgyben, ahol lefárasztottak a „titkos számokkal”