Hermione_Granger Creative Commons License 2002.10.24 0 0 19
A téli nyaralásnak én is nagy híve vagyok, szerencsére az elmúlt három télen meg is engedhettem magamnak, így jutottam el Balira, Thaiföldre és Kenyába (az idén azonban valószínűleg kimarad az utazás pénzügyi okokból:(
Tök jó érzés a mínuszból pár óra elteltével kilépni a 35 fokba, és úgy jönni haza lebarnulva, hogy mindenki aggódik a túlzott szoláriumozás miatt :)
A kenyai nyomor tényleg megdöbbentő, én mindenemet elosztogattam gyerekeknek, amim mozdítható volt, és egy csomó hülyeséget megvettem, amire semmi szükségem nem volt, nagy részét haza sem hoztam, hanem azt is odaadtam a helybélieknek. Beszélgettem hosszabban egy sráccal - már amennyire a gyenge angolja miatt erre lehetőség volt - aki valami végtelenül lepusztult katamaránnal hajóztatta a turistákat, és azt mondta, hogy 12-en élnek abból a pénzből, amit ő a pár hónapos turistaszezon alatt egyedül megkeres, de még szerencsésnek tartotta magát, hogy egyáltalán erre is lehetősége van. Vele is kétszer csónakáztam, és másodszor már nem volt pofám alkudni a kiindulási árból...
Előzmény: satine (17)