Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 541
A trilla-fele horror kicsucsosodoban....
Mire raszantam magam, hogy memegyek a TB-hez, legyurtem az ebbol adodo fizikai rosszulletet (miert is nekem kell asztalt csapkodnom egy jogosan jaro, am nem juttatott "juttatas" miatt????)
Szoval, mire osszeszerveztem ki tud elkiserni, es eljutottam a Lehel terig, az alkalmi bebicsosz, civilben sogorno utanamtelefonalt, hogy a TB irt nekem.

Az derult ki, hogy nem csatoltam foglalkoztatoi igazolast es a magannyugdijpenztari belepesem masolatat. Javitsatok ki, aki onalloan adja le,le van ez irva valahol hogy ezeket csatolni kell? vagy en vagyok huje, vagy csak hujere vesznek.

(hopp a gyerekem attolatott a szoba masik felebe...)
Na ujabb kortelefonok, kiderult mi kell. Hurra. A ceg konyveloje kozolte hogy O most nem er ra, szerezzem be en a nyomtatvanyokat :(

Es akkor most jon a dolog felhaborito resze, ami megerne egy kort jogilag, pusztan csak korbeszaglaszni.
Be kellett ugye csatolni a gyerek szul.anyakonyvi kivonatat, mert erre vezetik ra hogy mikor milyen ellatast igenyelt az ember.
idezek a levelebol: "2002.07.29-en erkezett igenye ...." a tovabbi az blabla...
idezek az anyakonyvi kivonatrol: TGYAS-t, GYED-et igenyelt 2002.10.03-an.

Naakkor hogy is van ez? Elpukkant az agyam, telefonalgatni kezdtem es megkerestek a papirjaimat, aztan ha mar kezben volt elkezdtek foglalkozni vele? Vagy mi tortent a 2 idopont kozott? es ha valami hianyzik, es ez kiderul 07.29-en, akkor miert nem szolnak azonnal?

A csaladi potlek meg ennyire sem egyszeru esetemben. Ugye azt sem kapom. Na jo, felig en vagyok a ludas, mert nem figyeltem oda hogy mashova koltoztek, es nem a Teve utcaba, igy sutty egy boritekba az osszes igenyles, es feladtam. Namost a kerdes az lenne, hogy a kislany aki kinyitotta, es felfogta hogy ez nem ide valo, vajom mit csinalt vele?
Atkuldte esetleg a Loportar utcaba, mert ugye nem hiszem hogy egyedi eset lett volna, avagy ez nem a mienk felkialltassal kidobta?
Sajnos ezt is fel tudom tetelezni.
Mindenesetre ugy tunik, ez ugyben nem tudok mit intezni,csak ujra megigenyelni, de a csaladi potlek jellegzetessegebol fakadoan, csak visszamenoleg 2 honapra, nem 4-re, amennyi idos a Kolok.

Vagy azonnal reklamacioval kezdjek a CSP ugyben, legjobb vedekezes a tamadas, es ugyis tuti hogy elkavartak? :)

Na... ezt inteztem.
Es ha bekuldom/viszem a hianyzo papirokat, akkor ujabb 30 nap az elbiralasi ido... Pont lejar a TAGYs-om, mire az elso fillert megkapom. Hogy ez alatt a 30 nap alatt mibol elek, ne is kerdezzetek...

trilla