second Creative Commons License 2002.09.24 0 0 206

A gáztűzhely égője - amilyet én ismerek - úgy működik, hogy a gáz nem végig zárt térben halad a csatlakozástól a kilépésig, hanem van benne egy megszakítás, ahol a gáz egy fúvókán átáramolva levegőt szív magához, és ez az keverék áramlik ki a rózsán, ahol további levegő keveredik hozzá az égéshez. Az előkeverés során elvileg nem juthat a légtébe a gáz, de ha valami nem stimmel akkor el tudom képzelni.
Azért kérdeztem -csak nem válaszoltál-, hogy van-e gáznyomásszabályozótok, mert a "nagyon súg" alapján volt egy gondolatom, hogy a gáznyomás túl nagy (rossz a nyomásszabályozó?) és túl sok gáz áramlik át a fúvókán, ami olyan nem várt áramlási viszonyokat (örvényeket, torlódást) eredményez, amitől a gáz nem csak az égő felé tud áramlani.
Ez nem tuti, csak egy sejtés.
A kazánod zárt égésterű. Annál nem is érezhetsz semmit a lakásban, akkor sem, ha ott is probléma van.
A lényeg az, hogy én itt csak szellemi onániát folytatok a te ügyeden, és még ha véletlenül igazam van is, akkor sem léptél előre semmit. Hívj szerelőt a gázművektől, akinek megmutatod mi a szitu, és addig nem megy el, amíg meg nem oldja!

Sec.

Előzmény: Herr X (205)