Ruppy Creative Commons License 1999.03.26 0 0 36
Szia Lou

Nekem is ez a problémám, hogy irtó drágák at E36 os BMW-k. Szerintem a 10 év körüliek még irtó jó állapotúak de arra kell figyelni ha venni akarsz, hogy karambol mentes legyen.
Kb 800000 Ft. tol 2700000 Ft vannak a 6-10éves autók. Általában a gyári festés nagyon jó minoségü ezért ha törésmetes autót kifogsz, még 10 évesen is szépen fénylik a felület. Általában a négyajtósok 15-20% al drágábbak mint a 2 ajtósok. De ha egyedül jársz az autóval a 2 ajtós se rossz mert ajtaja sokkal nagyobb és kényelmesebb a ki be szálás. A Bmw-k ben felhasznált anyagok minosége nagyon jó pl. : 150000 Km használat még észrevehetetlen a motoron, a váltó és a difi is jó minoségü még egy 10 éves kocsin is , és a kárpitok is szívósak. Nekem a 6 hengeresek hangja és ereje tetszik. Ha E 30 ast akarsz venni és nem vagy egy "szereplos" alkat tök jó a 318i (kb 105 Le) vagy ha figurázni is szeretsz 318is (kb 150 Le) , 320i 129Le ,323 150Le, 325i 171Le, ///M3. Kb 200 Le
Én egy öreg 325is el járok, irtó strapabíró autó. A csúcs seb 220 Km/h de 200 at tudok vele folyamatosan tartani. Gyöngyösrol hazajöttem vele fix 200Km/h val és semmi "új" hang nem jelentkezett másnap reggel a motorból, ugyanolyan finoman és halkan járt. Bírja szereplést rendesen ha az olajat sürün cserélem 4500Km ként. Normál a muszerfal kijelzi az olajcsere idejét.
Ha nyugisan vezetsz (szerintem egy 6 hengerest elég nehéz) kb 10-12ezet Km -ként jelzi az olajcsere szükségességét. Ha szervizbe hordok az katasztrófa anyagilag. Ilyen autót csak úgy tudsz fenntartani ha értesz hozzá és ha szükséges magad javítod. De szerencsére nem jellemzo rá , hogy állandóan betegesek lennének. Fogyasztás há.. itt már vannak gondok de el kell határoznod , hogy egy kis fogyasztású 4 hengerest veszel vagy egy 6 ost. Nekem a hathengeresem városban szereplésekkel egybekötve átlag 13 litert fogyaszt. Szolidan 10 litert. A fogyasztásnál figyelembe kell venni ha venni akarsz autót, hogy Motronic vezérlos autót vegyél ne Jetronicosat. A Motronicos kocsik fogyasztása jobb.

Ruppy

Előzmény: Lou (32)