Miss Maci Creative Commons License 2002.08.22 0 0 1695
Szia. Gyors és egyszerű leszek. Legjobb tudomásom szerint a legolcsóbbak a fél, -egy éves lencsék. A féléves úgy 10 ezer körül van, persze gyártója válogatja. Létezik napi, amit este eldobsz, az havi 10 ezer. Van még éjjel-nappali (Night&Day), ami három hónapra kerül 20 ezerbe, a júliusi infom szerint. Ebből kell kiválasztanod, ami neked legjobban megfelel. A hosszú kihordáaúak könnyebben koszolódnak, több velük a baj.A napi lencse szavatossága egy év körül van, tehát akár addig is kitarthat egy 30 páros kiszerelés (én legutóbb 2 hónapig használtam, közben néha szemüveg).A benthagyós lencsét ált orvosoknak, éjszakázóknak ajánlják, de nekem az is remekül bevált, pláne, hogy nem kellett vacakolni a szöszölődéssel, csak néha cseppentettem műkönnyel, mosás végett.Ja, és nem árt számításba venni, hogy közben költened kell ápoló folyadékra is, ami szintén nem egy olcsóság, ha a hagyományos lencse mellett döntessz. Na, nem voltam gyors és egyszerű, de remélem, sikerült felvázolni a lehetőségeket. Úgyis az optikusnál dől el minden, mert egyénileg változhat, hogy kinek mi a legmegfelelőbb. Sok szerencsét a választáshoz! MM
Előzmény: Mikolt (1693)