Gaia Creative Commons License 2002.07.06 0 0 294
minden karaktersor utolso ket soraban lelassul a proci

Egesz pontosan minden karaktersor 0. es 7. soraban tortenik a DMA, amikor a TED elveszi a buszt a procitol a karakter- es szinadatok kiolvasasa miatt (nincs gyakorlati kulonbseg a grafikus modban sem), igy itt a CPU jelentosen lelassul.

az lett az eredmeny, hogy az egesz kepernyon csak szurke arnyalatok voltak es minden szin eltunt!

Bocs, de nehez elkepzelnem pontosan mi tortenhetett. Valoszinunek tartom, hogy a TV szinkronizacioja "rontodott" el a raszterszamlalo ugratasaval, ezert lett minden fekete-feher es nem kozvetlenul a TED valamilyen belso vektora miatt. A TED-nek nincs kulon szin es fenyero buffere (AFAIK), azokat egyszerre olvassa be az egesz kovetkezo karaktersorra vonatkozoan minden karaktersor 7. rasztersoraban ($FF1F regiszter also 3 bitje mutatja az aktualis erteket).

Engem meg erre erdekelne progi.

Utananezek, most fejbol nem tudom egy ilyen progi nevet sem, de majd keresek egyet, es elkuldom.

A 4x4-es progit koszi! Majd megnezem egy igazi gepen is, egyelore csak az emumban neztem meg, es szerintem nem teljesen jol csinalja =(

Előzmény: bubis (291)