bubis Creative Commons License 2002.07.05 0 0 291

A jovo heten elkuldom.

Pontosan nem ertheto mit ertesz az alatt, hogy a fenyero memoria nem frissul?

Na en ugy vettem eszre, hogy minden karaktersor utolso ket soraban lelassul a proci, mert a TED a kovetkezo karaktersor megjelenitesehez szukseges adatokat ekkor olvassa be a memoriabol. Azt, hogy a karaktersor kozepen ujra olvasodjanak a cimek, ugy lehet elerni, hogy mondjuk minden karaktersor elso rasztersoraban az YSCROLLt atalitod ugy, mintha a 4 pixellel el lenne tolva a kepernyo. Ekkor a karaktersor kozepen ujraolvasodnak a cimek (pontosabban a 3. es 4. sorban) es a sor also felen mar az uj memoriacimek alapjan jelenitodik meg minden. Ekkor az 5. sorban visszaallitod az YSCROLLt az eredeti ertekre. Ezt kell minden karaktersorban megcsinalni. Tehat igy lehet 4x4-et csinalni.

Nos en azt probaltam ki, hogy mi van akkor, ha nem az elso rasztersorban alliton az YSCROLLt, hanem a 3-ban. Ekkor ugy tunik elindul az a folyamat, ami ujra olvassa a TED regisztereket, de mivel kesve indul nem csinal meg mindent rendesen a TED es ezert van az, hogy a fenyero memoria vektorokat (csak feltetelezem, hogy a TED-nek vannak ilyen belso vektorai) nem firissiti minden karakter oszlopnal.

A fenyero es a szinkod ugyanazon cimen helyezkedik el.

Ez tevedes. Grafikus modban a szinmemoria ket reszre van osztva, az elso 1K a fenyero ertekeket hatarozza meg, a masodik a szineket. Jo, igaz, hogy ugyanazzal a regiszterrel hatarozzuk meg a helyuket, de nekem mas kiserletekbol is ugy tunt, hogy a TED kulon kezeli oket. Peldaul ha jol emlexem kiprobaltam, hogy atugrattam a 0 vagy 1 sorszamu rasztersort es az lett az eredmeny, hogy az egesz kepernyon csak szurke arnyalatok voltak es minden szin eltunt!

Annyit tudok, hogy ha a raszterszamlalot elteritgeted el lehet valoban erni azt, hogy az elektronok mas sebesseggel egjenek ki (vagy hogy is kell ezt mondani), azaz a fenyero ugy valtozik, hogy a fenyero-infot kozben nem is valtoztatod.

Hmmm, ilyet en meg nem tapasztaltam. Engem meg erre erdekelne progi.

A 4x4 rutint elkuldom neked emailben. Majd ezt fogom modositani, de igy latatlanban nem akarom megcsinalni, mert nem vagyok biztos benne, hogy nem valami komolyabb idozitessel csinaltam amirol meseltem.

Udv!
Andras

Előzmény: Gaia (290)