Kőkapu Creative Commons License 2002.06.19 0 0 1615
Sziasztok!

Kérdéseim vannak :-)

Tehát: 26 éves fejjel (jobb később, mint soha), úgy döntöttem jövő hónapban úszás oktatásra fogok járni :-)
Leginkább szemüveget hordok, alkalmakra van egynapos lencsém, és van egy havi Focus Monthly-m, bontatlanul. Mivel a munkahelyi légkondit nem bírja a lencsém, ezért csak az úszásra teszem majd be, ez egy hónapon keresztül napi két órát jelent durván, tehát a havit fogom elhasználni.

Az úszás óra után rögtön ott az uszodában vegyem ki a lencsét és tisztogassam, vagy ráér otthon is, ez kb. 45 percet jelent?

Másik kérdés, hogy úszószemüveget kell is vinni (mondták), meg én is akarnék a lencse miatt. Viszont úgy hallottam, vannak olyan úszószemüvegek, amikbe befolyik a víz. Tudtok esetleg vmilyen úszószemüveg márkát ajánlani? Vagy hogyan tudom kiválasztani a nekem megfelelőt?

Másik: hallottam dioptriás úszószemüvegről. Hol lehet ilyet kapni? Olyan is van, aminek nem egyforma erősségű a két lencséje? Ja, és kb. mennyit kóstál ez?

Más téma, de még mindig idevág:
tengerparti nyaraláskor, ha napi lencsét viszek, akkor a délelőtti strandolás után dobhatom is ki, vagy azért még rajtam maradhat aznap az a lencse?
Esetleg vegyem ki, tisztogassam meg, rakjam vissza, és este dobjam ki?

Szóval, kérlek segítsetek!

Köszi